/  /  /  / Nowy Opel Insignia na start
Opel

Opel

Zmień
Początek firmy Opel to rok 1863, kiedy to Adam Opel produkował w swojej szopie maszyny do szycia oraz rowery. Po jego śmierci w roku 1899, synowie Opla opracowali we współpracy z Friedriechem Lutzmannem pierwszy automobil marki, który nie odniósł sukcesu rynkowego, jednak już następny, wyprodukowany w 1899 okazał się niezawodnym i dość niedrogim modelem, który przysporzył producentowi popularności.
Dowiedz się więcej o marce
 

Nowy Opel Insignia na start

Opel|
null
© Opel
null

Dziś w niemieckich zakładach w Russelsheim uruchomiono oficjalnie produkcję seryjną modelu Opel Insignia po zmianach modernizacyjnych. Dotychczas powstało łącznie około 600 000 sztuk Insignii.

Pierwszym egzemplarzem opuszczającym dziś linię montażową okazała się wersja Insignia Sports Tourer, pod maską której zamontowano nowy silnik 2.0 BiTurbo CDTI o mocy 195 KM.

Warto dodać, że ważnym elementem gamy nowego Opla Insignii będzie uterenowiona odmiana Country Tourer. Miejscem produkcji tego samochodu również będzie niemieckie Russelsheim.

Spośród około 600 000 egzemplarzy Insignii, które opuściły dotychczas linie montażowe, najwięcej aut trafiło do klientów w Niemczech oraz w Wielkiej Brytanii.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama