/  /  /  / Nowy olej Castrol do Opli i nie tylko
Opel

Opel

Zmień
Początek firmy Opel to rok 1863, kiedy to Adam Opel produkował w swojej szopie maszyny do szycia oraz rowery. Po jego śmierci w roku 1899, synowie Opla opracowali we współpracy z Friedriechem Lutzmannem pierwszy automobil marki, który nie odniósł sukcesu rynkowego, jednak już następny, wyprodukowany w 1899 okazał się niezawodnym i dość niedrogim modelem, który przysporzył producentowi popularności.
Dowiedz się więcej o marce
 

Nowy olej Castrol do Opli i nie tylko

Castrol|
null
© Castrol
null

Castrol wprowadza nowy olej silnikowy przeznaczony przede wszystkim do samochodów Opel i Chevrolet. Castrol Magnatec Professional MP 5W-30 spełnia wymagania normy GM dexos2 i jest dostępny wyłącznie u autoryzowanych dealerów samochodów General Motors.

Castrol Magnatec Professional MP 5W-30, podobnie jak inne oleje Castrol Magnatec z rodziny Professional, wyróżnia się zielonym zabarwieniem. Unikalna dla tych olejów jest także podwójna filtracja, której poddawane są one w procesie produkcji, co zapewnia im wyjątkową czystość.

Cechą charakterystyczną olejów Magnatec są inteligentne molekuły, które przywierają niczym magnes do kluczowych elementów jednostki napędowej. Tym samym zabezpieczają je już od momentu uruchomienia silnika, czyli w fazie odpowiedzialnej za 75% jego zużycia, także w niskich temperaturach.

Specjalna, niskopopiołowa formulacja nowego oleju do samochodów GM pozwala przedłużyć żywotność systemów wtórnej obróbki spalin, w tym filtrów cząstek stałych.

Dla konsumenta oznacza to mniejsze spalanie paliwa i dłuższą pracę całego układu.

Nowy olej do samochodów spełnia wymagania normy GM dexos 2, ale też norm innych producentów: BMW Longlife-04, MB Approval 229.31/229.51, VW 502.00/505.00.

Dlatego można go stosować w silnikach samochodów Opel, Chevrolet, Vauxhall, a także Saab, Mercedes-Benz, BMW oraz w autach grupy VW.

Castrol Magnatec Professional MP 5W-30 jest dostępny wyłącznie w autoryzowanych serwisach GM. W ASO można też kupić litrowe opakowania tego oleju na ewentualne dolewki.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama