/  /  /  / Nowa Insignia OPC dla trenera Borussii
Opel

Opel

Zmień
Początek firmy Opel to rok 1863, kiedy to Adam Opel produkował w swojej szopie maszyny do szycia oraz rowery. Po jego śmierci w roku 1899, synowie Opla opracowali we współpracy z Friedriechem Lutzmannem pierwszy automobil marki, który nie odniósł sukcesu rynkowego, jednak już następny, wyprodukowany w 1899 okazał się niezawodnym i dość niedrogim modelem, który przysporzył producentowi popularności.
Dowiedz się więcej o marce
 

Nowa Insignia OPC dla trenera Borussii

SAMAR|
null
© Opel
null

Jurgen Klopp, czyli trener niemieckiej drużyny klubowej Borussii Dortmund, został właśnie pierwszym posiadaczem nowej wersji modelu Opel Insignia OPC, która poddana została gruntownym zmianom modernizacyjnym.

Nowa Insignia OPC wyposażona jest w silnik rozwijający moc 325 KM i maksymalny moment obrotowy 435 Nm. Z 6-stopniową manualną skrzynią biegów i napędem na wszystkie koła auto według danych fabrycznych rozpędza się do 100 km/h w około 6 sekund (Sports Tourer: 6,3 sekundy) i osiąga maksymalną prędkość 250 km/h (elektroniczne ograniczenie).

Insignia OPC z manualną przekładnią bez limitu prędkości maksymalnej może rozpędzić się nawet do 270 km/h (Sports Tourer: 265 km/h).

Tak wygląda nowa Insignia OPC

Miejscem oficjalnej premiery nowej Insignii OPC są targi motoryzacyjne IAA Frankfurt 2013 (12-22 września).

Opel jest od roku 2012 partnerem premium zespołu Borussia Dortmund, a trener Jurgen Klopp to jednocześnie ambasador tej niemieckiej marki.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama