/  /  /  / Mimo strat w Europie niezłe wyniki finansowe GM
Opel

Opel

Zmień
Początek firmy Opel to rok 1863, kiedy to Adam Opel produkował w swojej szopie maszyny do szycia oraz rowery. Po jego śmierci w roku 1899, synowie Opla opracowali we współpracy z Friedriechem Lutzmannem pierwszy automobil marki, który nie odniósł sukcesu rynkowego, jednak już następny, wyprodukowany w 1899 okazał się niezawodnym i dość niedrogim modelem, który przysporzył producentowi popularności.
Dowiedz się więcej o marce
 

Mimo strat w Europie niezłe wyniki finansowe GM

GM|
null
© Opel
null

General Motors Company osiągnął w całym roku ubiegłym zysk netto na poziomie około 4,9 mld dolarów, przypadający na posiadaczy akcji zwykłych. Dobrą wiadomością nie jest na pewno kolejna strata finansowa europejskiej filii koncernu.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Szczególnie ważne z naszego punktu widzenia są wyniki finansowe wypracowane w roku ubiegłym przez pion General Motors Europe (GME). Tutaj zanotowano stratę na poziomie skorygowanego EBIT w wysokości około 1,8 mld dolarów.

Dla porówania, rok wcześniej w GME zanotowano stratę skorygowanego EBIT w wysokości 0,7 mld USD.

Za rok kalendarzowy 2011 cały koncern General Motors Company na świecie mógł pochwalić się wypracowaniem zysku netto w wysokości 7,6 mld dolarów.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama