/  /  /  /  / Nowy Opel Adam i gama silnikowa
Opel Adam

Opel Adam

Zmień
SegmentGrupa podstawowa / Klasa Mini
Cena41 000 zł - 71 300 zł (aktualizacja: 2017-07-12)
Emisja CO2105 g/km - 139 g/km
Żużycie paliwa4,5 L/100km - 5,9 L/100km
 

Nowy Opel Adam i gama silnikowa

Opel|
null
© Opel
nullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnull

Miejski model Opel Adam będzie początkowo oferowany z trzema wydajnymi benzynowymi układami napędowymi do wyboru: 1,2-litrowym silnikiem o mocy 70 KM, 1,4-litrowym o mocy 87 KM oraz 1,4-litrowym silnikiem o mocy 100 KM.

Wszystkie one są zintegrowane z pięciobiegową manualną przekładnią i mogą być opcjonalnie wyposażone w pakiet technologii ecoFlex, który dodatkowo zwiększy ich wydajność.

1,4-litrowe silniki zapewniają maksymalny moment obrotowy na poziomie 130 Nm przy 4000 obr/min; wersja o mocy 100 KM gwarantuje przyśpieszenie od zera do 100 km/h w niecałe 11,5 sekundy i umożliwia osiągnięcie maksymalnej prędkości 185 km/h.

Pakiet technologii ecoFlex zawiera system Start/Stop wyposażony w wysokowydajny akumulator AGM, wzmocniony rozrusznik, zoptymalizowany alternator i przełącznik "eco" umożliwiający włączenie lub wyłączenie systemu.

Ponadto, pakiet obejmuje system Eco Drive Assistant monitorujący zużycie energii i wskazujący najkorzystniejszy moment zmiany biegu.

Nowy Opel Adam czyli dla każdego coś miłego

Do niskiego zużycia paliwa przyczyniają się dodatkowo 15- i 16-calowe koła z oponami o mniejszym oporze toczenia, dostępne w ramach pakietu technologii ecoFlex.

W cyklu mieszanym Opel wyposażony w silnik 1.2 ecoFlex spala według danych fabrycznych jedynie około 5 litrów paliwa na 100 km, emitując CO2 na poziomie 118 g/km.

Oba modele 1.4 ecoFlex zużywają według danych producenta 5,1 litra paliwa, emitując CO2 na poziomie 119 g/km.

Firma Opel rozwinęła również mały silnik benzynowy nowej generacji, który zadebiutuje w modelu Adam w najbliższym czasie. Ta w całości wykonana z aluminium turbodoładowana jednostka zostanie wyposażona w bezpośredni wtrysk paliwa oraz technologie Start/Stop, zapewniające jeszcze wyższy poziom wydajności i lepsze osiągi.

Będzie również zintegrowana z nowej generacji 6-biegową manualną skrzynią biegów.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama