/  /  /  /  / Nowy Opel Adam czyli dla każdego coś miłego
Opel Adam

Opel Adam

Zmień
SegmentGrupa podstawowa / Klasa Mini
Cena41 000 zł - 71 300 zł (aktualizacja: 2017-07-12)
Emisja CO2105 g/km - 139 g/km
Żużycie paliwa4,5 L/100km - 5,9 L/100km
 

Nowy Opel Adam czyli dla każdego coś miłego

Opel|
null
© Opel
nullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnull

Wraz z całkowicie nowym pojazdem Adam, firma Opel po raz pierwszy wprowadza na rynek mały elegancki samochód miejski, a tym samym toruje swojej marce drogę do rozwoju w modnym segmencie A.

Opel Adam łączy w sobie śmiałą stylistykę i niemal nieograniczone możliwości w zakresie zaspokajania indywidualnych potrzeb użytkowników, dzięki czemu każdy egzemplarz jest zupełnie wyjątkowy.

"Niemal nieograniczone" możliwości
Adam łamie wszelkie standardowe zasady dotyczące wyposażenia samochodu. Zamiast dobrze znanych schematów klienci mogą wybierać spośród trzech różnych zindywidualizowanych wersji: Jam jest niekonwencjonalna, modna i kolorowa; Glam oferuje elegancki, wyrafinowany i finezyjny styl; a Slam pasuje do osób o sportowym i energicznym usposobieniu.

Te trzy wersje to doskonały punkt wyjścia do tworzenia praktycznie nieograniczonej liczby kombinacji w celu dostosowania pojazdu do indywidualnych potrzeb. Opel oferuje w tym zakresie szeroki wybór kolorów nadwozia, trzy kolory dachu, różne kolory wnętrza i rodzaje wystroju, w tym wykończenie dachu diodami LED (typu „rozgwieżdżone niebo”), oraz inne wyróżniające się i oryginalne elementy stylistyczne.

Mówi Mark Adams, wiceprezes firmy Opel ds. projektów: "Żadnego innego samochodu w tym segmencie nie można w tak dużym stopniu dostosować do własnych upodobań, jak modelu Adam. Oferujemy bowiem niemal nieograniczone możliwości kombinacji kolorów nadwozia/wnętrza, materiałów i zestawów. To mało prawdopodobne, aby klienci spotkali na swojej drodze egzemplarz wyglądający tak jak ich pojazd".

Śmiała stylistyka nadwozia
Model Adam wprowadza do segmentu A docenianą już filozofię projektowania firmy Opel, polegającą na „łączeniu artystycznego kunsztu z niemiecką precyzją”. Adam w przeciwieństwie do pojazdów firm konkurencyjnych opiera się tendencji nadawania pojazdom nowoczesnego i śmiałego wyglądu z jednoczesnym stylistycznym nawiązaniem do przeszłości.

Charakterystyczny i oryginalny „płynący” dach został wizualnie odłączony od reszty nadwozia, co zapewnia doskonałe połączenie dwóch kolorów.

Tabliczka z nazwą modelu jest inaczej niż w większości samochodów umieszczona na końcu chromowanych listew podokiennych na tylnym słupku, dzięki czemu pojazd prezentuje się jeszcze bardziej wyjątkowo. Szeroka osłona chłodnicy zawiera nową chromowaną listwę w kształcie skrzydła, z emblematem firmy Opel (podobnie jak w nowej wersji modelu Astra).

Po bokach umieszczono detale projektowe takie jak elementy o kształcie ostrza w dolnej części drzwi oraz przetłoczenia w kształcie fali uderzeniowej wokół klamek drzwi, znane z modelu Astra GTC.

Zespół świateł przednich w kształcie skrzydeł obejmuje typowe dla pojazdów firmy Opel światła do jazdy dziennej (DRL). Po raz pierwszy w pojeździe z segmentu A światła przednie i tylne są dostępne w najnowocześniejszej oszczędnej technologii LED.

Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama