/  /  /  /  / Nowa generacja silników benzynowych Opla
Opel Adam

Opel Adam

Zmień
SegmentGrupa podstawowa / Klasa Mini
Cena41 000 zł - 71 300 zł (aktualizacja: 2017-07-12)
Emisja CO2105 g/km - 139 g/km
Żużycie paliwa4,5 L/100km - 5,9 L/100km
 

Nowa generacja silników benzynowych Opla

Opel|
null
© Opel
null

Opel gruntownie odnawia swoją paletę silnikową. Dotychczasowe oferta jednostek napędowych zostanie zastąpiona trzema zupełnie nowymi rodzinami silników benzynowych i wysokoprężnych.

Celem tej operacji jest uzyskanie pozycji lidera w branży nie tylko pod względem zużycia paliwa i emisji CO2, ale także współczynnika momentu obrotowego oraz ograniczenia hałasu.

Produkcja w węgierskiej fabryce rozpocznie się pod koniec bieżącego roku.

Pierwszy z nowo wprowadzanych silników to czterocylindrowa turbodoładowana jednostka benzynowa o pojemności 1598 cm3 zasilana w technice bezpośredniego wtrysku paliwa i wyposażona w system Start/Stop.

Nowy silnik SIDI (zapłon iskrowy z wtryskiem bezpośrednim) Ecotec będzie dostępny w odmianach o różnej mocy i montowany w kilku liniach pojazdów.

Płynne przyspieszenie, moc, niski poziom emisji hałasu i niewielkie zużycie paliwa to główne atuty tych jednostek. Postawiono także na wysoki moment obrotowy, a wynik 187,5 Nm z jednego litra pojemności to wartość, którą można postawić za wzór w segmencie produkowanych masowo silników benzynowych.

Maksymalny moment obrotowy nowej jednostki wynosi 300 Nm i jest dostępny już przy 1700 o/m. Moc maksymalna 200 KM osiągana jest przy 4700 o/m.

W porównaniu z turbodoładowanym benzynowym silnikiem 1.6 poprzedniej generacji zużycie paliwa i emisja CO2 spadły o 13%.

Gliwice już produkują Astrę OPC

"W ciągu zaledwie 12 miesięcy zamierzamy wprowadzić na rynek trzy zupełnie nowe generacje silników. To obrazuje tempo, w jakim wprowadzamy nowe produkty - mówi prezes Opla, Karl-Friedrich Stracke.

"Nasz nowy silnik 1.6 z bezpośrednim wtryskiem paliwa to prawdziwy gigant pod względem momentu obrotowego - twierdzi Thomas Johnen, dyrektor ds. silników benzynowych.

Pierwszy silnik Opla z zapłonem iskrowym i bezpośrednim wtryskiem paliwa, czyli 2.2 Ecotec Direct o mocy 114 kW/155 KM, zadebiutował w Oplach Signum i Vectra w 2003 roku. Później był on montowany także w modelach Zafira i Astra.

W 2007 roku pojawiła się pierwsza wersja GT z turbodoładowaną jednostką benzynową z bezpośrednim wtryskiem paliwa (2.0, 194 kW/264 KM).

Rok później silnik ten trafił pod maskę Insignii i był dostępny we flagowym modelu Opla w dwóch wariantach: 162 kW/220 KM i 184 kW/250 KM.

Nowa Astra OPC będzie napędzana najnowszą wersją tej jednostki, rozwijającą moc 206 kW/280 KM.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama