/  /  /  /  / Akcja serwisowa Nissan X-Trail
Nissan X-Trail

Nissan X-Trail

Zmień
SegmentTerenowo Rekreacyjne / Klasa Średnia
Emisja CO2-
Żużycie paliwa-
 

Akcja serwisowa Nissan X-Trail

UOKiK|

Nissan Sales Central and Eastern Europe Kft. Oddział w Polsce, powiadomił Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, że niektóre samochody Nissan T31 X-Trail mogą stwarzać zagrożenie dla bezpieczeństwa użytkowników.

Polski dystrybutor marki Nissan poinformował, że w niektórych samochodach Nissan T31 X-Trail istnieje ryzyko, że w przekładni kierowniczej nie zostało zainstalowane łożysko igiełkowe. W rezultacie może dojść do samoczynnego poluzowania się nakrętki, co doprowadzi do zwiększenia luzu i pojawienia się stuków w przekładni kierowniczej. W skrajnych przypadkach może dojść do utraty kontroli nad pojazdem, co może być niebezpieczne dla uczestników ruchu drogowego.

Kampania serwisowa na rynku polskim dotyczy 302 samochodów Nissan T31 X-Trail. Numery nadwozi tych samochodów – w załączniku.

Inną nieprawidłowością występującą oprócz powyższej, w niektórych egzemplarzach modelu T31 X-Trail, jest wadliwe działanie instalacji elektrycznej haka holowniczego. Jeśli po wyłączeniu zapłonu zostaną włączone światła awaryjne, nie będą one działały w przyczepie podpiętej do samochodu.

Kampanią serwisową z tego powodu na rynku polskim objęte są 494 samochody Nissan T31 X-Trail. Numery nadwozi tych samochodów – w załączniku.

Nissan Sales Central and Eastern Europe Kft. Oddział w Polsce, poinformował UOKiK, że klienci, którzy posiadają pojazdy objęte ww. kampaniami, zostaną listownie zaproszeni do serwisów w celu dokonania bezpłatnego sprawdzenia i ewentualnej wymiany elementów samochodu.

Odnośniki
Pliki do pobrania
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama