/  /  /  / Wraca marka Datsun
Nissan

Nissan

Zmień
Pierwszy samochód, który może zostać uznany za przodka obecnych Nissanów, skonstruowany został w Japonii, w roku 1911 przez Masujiro Tashimoto. Jego nazwa wywodziła się od pierwszych liter imion konstruktorów pojazdu i brzmiała DAT. W roku 1926 wyprodukowany został model o nazwie Datsun. Jako Nissan, przedsiębiorstwo zaistniało po raz pierwszy w 1934 roku.
Dowiedz się więcej o marce
 

Wraca marka Datsun

Datsun 240Z
© Nissan
Datsun 240Z

Duże zainteresowanie mediów motoryzacyjnych wywołała informacja dotycząca planów rychłej reaktywacji marki samochodów Datsun. Oferta będzie adresowana do klientów w krajach rozwijających się.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Informację o powrocie marki Datsun ogłosił sam prezes Carlos Ghosn, który podkreśla, że będzie to oferta stanowiąca ważne uzupełnienie portfolio obok marki Nissan i Infiniti. Pierwsze samochody pojawią się w sprzedaży poczynając od roku 2014 w takich krajach jak Indonezja, Indie oraz Rosja.

Jak na razie nie ma planów wylansowania marki Datsun w krajach rozwiniętych takich jak na przykład Japonia.

Znana dobrze miłośnikom motoryzacji marka Datsun została wycofana z rynku na początku lat 80-tych. Jej reaktywacja stanowi element średniookresowego planu Nissan Power 88.

Wydaje się mało prawdopodobne, aby nowe samochody firmowane znaczkiem Datsun były zbliżone do starszych aut tej marki oferowanych w latach 60-tych i 70-tych.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama