/  /  /  / Sprawdź polskie nowości Nissana na rok 2013
Nissan

Nissan

Zmień
Pierwszy samochód, który może zostać uznany za przodka obecnych Nissanów, skonstruowany został w Japonii, w roku 1911 przez Masujiro Tashimoto. Jego nazwa wywodziła się od pierwszych liter imion konstruktorów pojazdu i brzmiała DAT. W roku 1926 wyprodukowany został model o nazwie Datsun. Jako Nissan, przedsiębiorstwo zaistniało po raz pierwszy w 1934 roku.
Dowiedz się więcej o marce
 

Sprawdź polskie nowości Nissana na rok 2013

null
© Nissan
null

Oto lista nowości modelowych, które w bieżącym roku kalendarzowym zamierza wprowadzić na polski rynek generalny importer Nissana. Bardzo ciekawie wygląda m.in. zapowiedź nowej generacji Nissana Note.

W bieżącym roku kalendarzowym Nissan zamierza wprowadzić na polski rynek następujące modele samochodów japońskiej marki. Obok nazwy danego modelu podano również planowaną datę premiery rynkowej:
- Nissan Juke Nismo: marzec 2013
- Nissan LEAF: maj 2013
- nowy Nissan Note: październik 2013

Jak zapowiada generalny importer, wyposażony w napęd elektryczny Nissan LEAF zostanie wprowadzony na polski rynek w wersji mocno udoskonalonej, natomiast wolumenowy Nissan Note powstał jako auto typu hatchback, a nie jako mikrovan, jak w przypadku poprzednika.

Gdzie powstają modele Nissana?

Według danych IBRM Samar, Nissan zakończył ubiegły rok kalendarzowy jako ósma marka wśród czołowych sprzedawców nowych samochodów osobowych w Polsce, notując wynik na poziomie łącznie prawie 13 400 rejestracji.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama