/  /  /  / Przedsmak nowego Nissana Note
Nissan

Nissan

Zmień
Pierwszy samochód, który może zostać uznany za przodka obecnych Nissanów, skonstruowany został w Japonii, w roku 1911 przez Masujiro Tashimoto. Jego nazwa wywodziła się od pierwszych liter imion konstruktorów pojazdu i brzmiała DAT. W roku 1926 wyprodukowany został model o nazwie Datsun. Jako Nissan, przedsiębiorstwo zaistniało po raz pierwszy w 1934 roku.
Dowiedz się więcej o marce
 

Przedsmak nowego Nissana Note

Nissan|
null
© Nissan
null

W przyszłym roku zadebiutuje na rynku europejskim model Nissan Note po zmianach generacyjnych. Zapowiedzią tego auta jest projekt Invitation, który ujrzał światło dzienne podczas marcowej wystawy motoryzacyjnej w Genewie.

Załączone do tego artykułu zdjęcie prezentuje Note w wersji przygotowanej z myślą o rynku japońskim, gdzie nowe auto wejdzie do sprzedaży już na początku września. Nissan podkreśla, że model szykowany dla klientów w Europie będzie zawierał charakterystyczne dla siebie elementy stylistyczne oraz konstrukcyjne.

Podczas prac nad nowym Note chciano opracować pojazd, który w swoim segmencie wyróżniać się będzie rozwiązaniami najbardziej przyjaznymi dla użytkownika. Duży akcent położono na ekonomikę paliwową oraz redukcję emisji spalin, w połączeniu z zaawansowaną technologią jednostek napędowych, lekką konstrukcją nadwozia oraz udoskonaleniom w zakresie aerodynamiki.

Jednym z ciekawych elementów nowego Note jest system Around View Monitor (po raz pierwszy dostępny w omawianym segmencie), dzięki któremu parkowanie i manewrowanie stają się maksymalnie ułatwione, ponieważ kierowca może z góry obserwować otoczenie samochodu w czasie rzeczywistym.

Miejscem produkcji nowego Nissana Note w wersji europejskiej będą zakłady koncernu w Wielkiej Brytanii.

Od premiery w roku 2005 łączna sprzedaż modelu Nissan Note obecnej generacji wyniosła na świecie około 940 000 egzemplarzy. Można więc mówić o sukcesie.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama