/  /  /  / Nowy Nissan w drodze
Nissan

Nissan

Zmień
Pierwszy samochód, który może zostać uznany za przodka obecnych Nissanów, skonstruowany został w Japonii, w roku 1911 przez Masujiro Tashimoto. Jego nazwa wywodziła się od pierwszych liter imion konstruktorów pojazdu i brzmiała DAT. W roku 1926 wyprodukowany został model o nazwie Datsun. Jako Nissan, przedsiębiorstwo zaistniało po raz pierwszy w 1934 roku.
Dowiedz się więcej o marce
 

Nowy Nissan w drodze

Nissan|
null
© Nissan
nullnull

Zaprezentowany na marcowych targach w Genewie model studyjny marki Nissan, który należy do segmentu B, wejdzie do produkcji seryjnej. Samochód zadebiutuje już w roku przyszłym.

Miejscem produkcji nowego modelu Nissana, którego zapowiedzią był zaprezentowany w Genewie projekt Invitation, będą zakłady koncernu Nissan Motor w brytyjskim Sunderland. Będzie to auto pozycjonowane w europejskim segmencie B, mające za zadanie wzmocnić ofertę koncernu obok crossovera Juke.

Szacuje się, że w początkowym okresie moce produkcyjne wynieść mogą około 100 000 egzemplarzy rocznie (w zależności od sytuacji rynkowej).

Przedsmak nowego Nissana Note?

W Wielkiej Brytanii powstają modele takie jak Nissan Qashqai, Juke oraz Note. W roku ubiegłym wolumen przekroczył poziom 480 000 egzemplarzy. Ponadto, na rok przyszły zaplanowano w Sunderland uruchomienie produkcji w pełni elektrycznego modelu Nissan LEAF.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama