/  /  /  / Nowy Nissan Micra z Francji
Nissan

Nissan

Zmień
Pierwszy samochód, który może zostać uznany za przodka obecnych Nissanów, skonstruowany został w Japonii, w roku 1911 przez Masujiro Tashimoto. Jego nazwa wywodziła się od pierwszych liter imion konstruktorów pojazdu i brzmiała DAT. W roku 1926 wyprodukowany został model o nazwie Datsun. Jako Nissan, przedsiębiorstwo zaistniało po raz pierwszy w 1934 roku.
Dowiedz się więcej o marce
 

Nowy Nissan Micra z Francji

Renault|
Nissan Micra obecnej generacji
© Nissan
Nissan Micra obecnej generacji

Alians Renault-Nissan zapowiada na rok 2016 rozpoczęcie produkcji modelu Nissan Micra nowej generacji. Dostawcą samochodów zostaną zakłady Renault we francuskim Flins pod Paryżem.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Szacuje się, że roczne moce produkcyjne wyniosą około 82 000 egzemplarzy. Wybór zakładów Flins był możliwy dzięki niedawnemu podpisaniu przez związki zawodowe w Renault warunków umowy, której realizacja zapewni francuskim fabrykom większą konkurencyjność w branży motoryzacyjnej.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama