/  /  /  / Nissany NV200 dla Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad
Nissan

Nissan

Zmień
Pierwszy samochód, który może zostać uznany za przodka obecnych Nissanów, skonstruowany został w Japonii, w roku 1911 przez Masujiro Tashimoto. Jego nazwa wywodziła się od pierwszych liter imion konstruktorów pojazdu i brzmiała DAT. W roku 1926 wyprodukowany został model o nazwie Datsun. Jako Nissan, przedsiębiorstwo zaistniało po raz pierwszy w 1934 roku.
Dowiedz się więcej o marce
 

Nissany NV200 dla Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad

Nissan|
null
© Nissan
nullnullnullnullnullnull

W wyniku rozstrzygniętego przetargu nieograniczonego zorganizowanego przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Lublinie na dostawę 53 samochodów patrolowych z przeznaczeniem dla 16 oddziałów w kraju, Nissan Sales Central & Eastern Europe podpisał 17 września umowę określającą warunki dostawy tych pojazdów.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Oferta Nissana została wybrana przez zamawiającego z 12 ofert proponujących zakup 5 innych marek i modeli samochodów popularnych na krajowym rynku.

Przedstawiciel lubelskiego oddziału GDDKiA, Krzysztof Sadowski, podczas odbioru technicznego samochodów w Gdańsku podkreślił, jak ważną rolę będą one spełniać. Auta będą codziennie patrolowały autostrady i drogi ekspresowe w celu weryfikacji stanu oznakowania, czystości oraz bezpieczeństwa.

Symbolicznego przekazania kluczyków do pierwszego pojazdu dokonała Iwona Bartosik z warszawskiego Działu Flotowego Nissan Sales Central & Eastern Europe.

NV200 to wyróżniony nagrodami model kompaktowego vana. Przez ostatnie dwa lata, od zdobycia tytułu Międzynarodowego Vana Roku, Nissan sprawdził się jako optymalny lekki van dla dużych i małych przedsiębiorców.

Bogata gama wersji, w tym odmiana towarowo-osobowa i kombi, a także konwencjonalny furgon oraz szeroki wybór konfiguracji drzwi (przesuwanych bocznych z jednej lub z obydwu stron nadwozia oraz tylnych, dwuskrzydłowych lub pojedynczych otwieranych do góry) składają się na wszechstronność oferty.

Wśród dostępnych silników na uwagę zasługuje ostatnio wprowadzony mocniejszy silnik wysokoprężny. Do dotychczasowego turbodiesla 1.5 dCi 66 kW (89 KM) dołączyła mocniejsza i bardziej elastyczna jednostka 8-zaworowa z Common-Rail, rozwijająca moc 81 kW (110 KM) i 240 Nm momentu obrotowego dostępnego już od 1750 obr./min.

Pojazd jest także dostępny z silnikiem benzynowym 1.6 ma moc 81 kW (110 KM) i rozwija 153 Nm momentu obrotowego.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama