/  /  /  / Nissan Pathfinder dla policji
Nissan

Nissan

Zmień
Pierwszy samochód, który może zostać uznany za przodka obecnych Nissanów, skonstruowany został w Japonii, w roku 1911 przez Masujiro Tashimoto. Jego nazwa wywodziła się od pierwszych liter imion konstruktorów pojazdu i brzmiała DAT. W roku 1926 wyprodukowany został model o nazwie Datsun. Jako Nissan, przedsiębiorstwo zaistniało po raz pierwszy w 1934 roku.
Dowiedz się więcej o marce
 

Nissan Pathfinder dla policji

Nissan|
null
© Nissan
nullnullnullnull

Nissan Sales Central & Eastern Europe sprzedał kolejne samochody dla polskiej policji. W wyniku wygranego przetargu przeprowadzonego przez Komendę Wojewódzką Policji w Radomiu firma dostarczy 7 kolejnych samochodów terenowych Pathfinder.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
5 z nich będzie pełnić służbę jako pojazdy oznakowane, a dwa pozostałe w wersji cywilnej. Samochody te wyposażone są w silnik 2.5 dCi o mocy 190 KM, napęd na 4 koła, w tym za pomocą skrzyni redukcyjnej. Solidna konstrukcja na ramie wzmacnia sprawność terenową aut.

Samochody dołączą do zakupionych wcześniej 88 pojazdów tego typu; większość z nich była wprowadzona do użytku w 2009 roku. Z obecnej puli w garnizonie mazowieckim zostanie jeden tego typu radiowóz, natomiast pozostałe zostaną przekazane do jednostek policji w Gdańsku, Krakowie, Lublinie, Wrocławiu oraz Rzeszowie.

W ceremonii przekazania samochodów uczestniczył zastępca Wojewódzkiego Komendanta Mazowieckiego Janusz Stępniak, który odebrał symbolicznie kluczyki od Iwony Bartosik, reprezentującej warszawski oddział Nissan Sales Central & Eastern Europe.

Radomska jednostka policji ma już kilkuletnie doświadczenia z użytkowania Nissanów. 9 pojazdów jest wykorzystywanych przez służby ruchu drogowego, patrolowe i konwojowe. Szczególnie dobrze samochody spisują się podczas patrolowania terenów leśnych lub przywodnych. Innymi słowy, wykorzystywane są tam, gdzie nie radzą sobie samochody osobowe.

Policjanci oceniają, że Pathfinder jest dużym i wygodnym pojazdem; prócz osób pełniących służbę może przewieść dużo dodatkowego sprzętu, a dodatkową zaletą jest możliwość dostępu do bagażnika oddzielnie otwieraną szybą w tylnej klapie. Komfortowe fotele ułatwiają kilkugodzinne pełnienie służby patrolowej, a w pojemnych schowkach mieszczą się np. alkotesty, tarcze czy dokumentacja.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama