/  /  /  / Nissan Micra do sprawdzenia w serwisie
Nissan

Nissan

Zmień
Pierwszy samochód, który może zostać uznany za przodka obecnych Nissanów, skonstruowany został w Japonii, w roku 1911 przez Masujiro Tashimoto. Jego nazwa wywodziła się od pierwszych liter imion konstruktorów pojazdu i brzmiała DAT. W roku 1926 wyprodukowany został model o nazwie Datsun. Jako Nissan, przedsiębiorstwo zaistniało po raz pierwszy w 1934 roku.
Dowiedz się więcej o marce
 

Nissan Micra do sprawdzenia w serwisie

UOKIK|
null
© Nissan
null

Jak poinformowano Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, niektóre egzemplarze modelu Nissan Micra wyprodukowane w Indiach mogą mieć usterkę fabryczną. Dlatego też prewencyjnie zdecydowano się ogłosić stosowną akcję naprawczą.

Jak ustalił producent, w przypadku niektórych egzemplarzy modelu Nissan Micra tłoczek pompy hamulcowej może nie spełniać wymagań dostawcy odnośnie chropowatości. W takiej sytuacji podczas wprawiania w działanie układu hamulcowego z niewielką siłą kierujący może doświadczyć dłuższego skoku pedału hamulca.

W skrajnych przypadkach może wystąpić obniżenie skuteczności hamowania, a w efekcie tego wydłużenie drogi hamowania pojazdu do pełnego zatrzymania.

W Polsce omawianą akcją serwisową objętych jest łącznie 796 samochodów marki Nissan. Lista nr VIN patrz TUTAJ.

Generalny importer skontaktuje się listownie z właścicielami samochodów, których problem może dotyczyć, w celu dokonania stosownej akcji serwisowej. Dealerzy marki Nissan dokonają bezpłatnej dla klienta wymiany pompy hamulcowej wraz z płynem hamulcowym.

Bliższych informacji związanych z kampanią serwisową udziela Nissan Sales Central & Eastern Europe Kft. Sp. z o.o. - Oddział w Polsce (adres: Al. Jerozolimskie 176, 02-486 Warszawa; tel.: 0 801 647726; e-mail poland@nissan-services.eu).
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama