/  /  /  / Nissan ma nowe pomysły w segmencie crossoverów
Nissan

Nissan

Zmień
Pierwszy samochód, który może zostać uznany za przodka obecnych Nissanów, skonstruowany został w Japonii, w roku 1911 przez Masujiro Tashimoto. Jego nazwa wywodziła się od pierwszych liter imion konstruktorów pojazdu i brzmiała DAT. W roku 1926 wyprodukowany został model o nazwie Datsun. Jako Nissan, przedsiębiorstwo zaistniało po raz pierwszy w 1934 roku.
Dowiedz się więcej o marce
 

Nissan ma nowe pomysły w segmencie crossoverów

Nissan|
null
© Nissan
nullnullnullnullnullnull

Na wystawie motoryzacyjnej NAIAS 2013 w Detroit Nissan zaprezentował zupełnie nowy model koncepcyjny Resonance. Auto wywołało duże zainteresowanie i zebrało przychylne opinie wśród szerokiej publiczności.

Model koncepcyjny Resonance powstał w Nissan Design America w San Diego. Samochód wyróżnia się otwartą i przestronną konstrukcją podkreśloną unikatowym dachem, który wydaje się unosić w powietrzu, chociaż w rzeczywistości opiera się na wąskich i stromo pochylonych słupkach A oraz słupkach D, całkowicie osłoniętych szkłem. W środku projektanci zrealizowali futurystyczną wizję najwyższego komfortu podróżowania.

Przyjazne wnętrze jest jednocześnie ekskluzywne i prestiżowe dzięki zaawansowanym rozwiązaniom technicznym. Klimat autentycznej elegancji „saloniku dla VIP-ów" uzyskano między dzięki jasnej, miękkiej skórzanej tapicerce z przeszyciami pokrywającej fotele.

Resonance z napędem na cztery koła wyposażono w efektywny hybrydowy spalinowo-elektryczny zespół napędowy, zbudowany według koncepcji Nissana 'jeden silnik, dwa sprzęgła'. Nieduży silnik benzynowy współpracuje z silnikiem elektrycznym zasilanym z akumulatora litowo-jonowego. Pracą całego zespołu steruje zaawansowany system.

Zaszczyt prezentacji koncepcyjnego Resonance przypadł w udziale wiceprezesowi zarządu Nissana Andy'emu Palmerowi, który powiedział: "Resonance wprowadza Nissana w nową 'innowacyjną erę' inteligentnego wzornictwa i technologii, gwarantując marce Nissan utrzymanie globalnej pozycji lidera w segmencie crossoverów przez najbliższe lata".
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama