/  /  /  / Nissan Juke-R nagrodzony przez Playboya
Nissan

Nissan

Zmień
Pierwszy samochód, który może zostać uznany za przodka obecnych Nissanów, skonstruowany został w Japonii, w roku 1911 przez Masujiro Tashimoto. Jego nazwa wywodziła się od pierwszych liter imion konstruktorów pojazdu i brzmiała DAT. W roku 1926 wyprodukowany został model o nazwie Datsun. Jako Nissan, przedsiębiorstwo zaistniało po raz pierwszy w 1934 roku.
Dowiedz się więcej o marce
 

Nissan Juke-R nagrodzony przez Playboya

Nissan|
null
© Nissan
null

Nissan Juke-R zwyciężył w plebiscycie Samochód Roku 2012 według magazynu Playboy w kategorii "Na szczytach technologii". Zwycięstwo zostało ogłoszone podczas uroczystej gali 20 czerwca w Pałacu Zamoyskich w Warszawie.

Tegoroczna gala była wyjątkowa i huczna, gdyż magazyn Playboy obchodził swoje 20-te urodziny.

Nagrodę w imieniu firmy Nissan odebrał Paweł Bielecki, dyrektor polskiego oddziału Nissan Sales Central & Eastern Europe, a dziękując za przyznane wyróżnienie, powiedział: "Juke-R to tylko dwa egzemplarze wyprodukowane na świecie w ciągu 22 tygodni. To samochód wyjątkowy, z wyglądem crossovera, a sercem GT-R. To prawie 500 koni mechanicznych i 3,7 sekund do setki. Innowacyjność, osiągi i moc w jednym."

W uzasadnieniu jury, które przyznało temu crossoverowi oryginalny tytuł „Na szczytach technologii 2012” czytamy: "Co to znaczy znaleźć się na szczytach technologii? Odpowiedź jest jedna: zbudować samochód przełomowy, a jednocześnie błyszczący na tle konkurentów. Nasze jury zachwyciła ekstrawagancja projektantów Nissana, którzy w małe nadwozie wbudowali silnik potężnego super sportowego GT-R. Takie pomysły wymagają nie tylko odpowiedniego zaplecza technicznego, ale przede wszystkim śmiałych i nieszablonowo myślących inżynierów".

Juke-R jako przełomowa wersja sportowa popularnego modelu Juke zostanie wyprodukowany i przeznaczony do sprzedaży na świecie w limitowanej liczbie tylko 23 sztuk.

Zdobywając nagrodę Playboya, Juke-R znalazł się w zaszczytnym gronie laureatów omawianego plebiscytu wraz z modelami Qashqai (kategoria Znak czasów, rok 2007), Navara (kategoria Auto dla twardziela, rok 2006), GT-R (Auto dla twardziela, rok 2008) oraz Juke (Auto z Seksem, rok 2011).
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama