/  /  /  / Komu wersja Qashqai Premier Limited Edition?
Nissan

Nissan

Zmień
Pierwszy samochód, który może zostać uznany za przodka obecnych Nissanów, skonstruowany został w Japonii, w roku 1911 przez Masujiro Tashimoto. Jego nazwa wywodziła się od pierwszych liter imion konstruktorów pojazdu i brzmiała DAT. W roku 1926 wyprodukowany został model o nazwie Datsun. Jako Nissan, przedsiębiorstwo zaistniało po raz pierwszy w 1934 roku.
Dowiedz się więcej o marce
 

Komu wersja Qashqai Premier Limited Edition?

Nissan|
null
© Nissan
nullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnull

Jak zapowiada europejska centrala, wraz z wejściem na rynek modelu Nissan Qashqai nowej generacji w sprzedaży pojawi się specjalna wersja Qashqai Premier Limited Edition. Uwaga! Takich samochodów będzie do kupienia zaledwie 2007 sztuk.

Qashqai Premier Limited Edition to ekskluzywna oferta skierowana wyłącznie do tych osób, które zakupiły wcześniej Nissana Qashqai pierwszej generacji. Ciekawe, ilu nabywców omawianej wersji specjalnej Qashqaia II znajdzie się w Polsce?

Liczba "2007" to nie przypadek: jest to bezpośrednie odwołanie do roku premiery Qashqaia pierwszej generacji.

Limitowana edycja Premier, oparta na najlepiej wyposażonej wersji Tekna, to przykład realizowania przez koncern zasady powszechnego dostępu do technologii i odważnego wzornictwa. Pakiet wyposażenia samochodów z limitowanej edycji Premier obejmuje m.in. specjalną tapicerkę ze skóry połączonej z alcantarą, ciemną podsufitkę, specjalne dywaniki ze srebrnymi przeszyciami, chromowane listwy boczne, chromowane nakładki na przedni spojler i klapę bagażnika oraz specjalne aluminiowe nakładki na progi z emblematem Premier.

Jasnopopielata tapicerka foteli mocno kontrastuje z czarną wykładziną podłogi i podsufitką. W każdym egzemplarzu umieszczono także tabliczkę z jego unikatowym numerem.

Qashqai Premier Limited Edition jest również standardowo wyposażony we wszystkie elementy stylistyczne i techniczne wersji Tekna. Atrakcyjny wygląd nadwozia podkreślają 19-calowe obręcze kół z lekkich stopów, relingi dachowe oraz zastosowane po raz pierwszy w tym segmencie pojazdów w pełni diodowe przednie reflektory.

Samochód ma elektrycznie regulowane fotele, nowy system NissanConnect i panoramiczny szklany dach.

Standardem są także liczne zaawansowane rozwiązania składające się na technologię Safety Shield: systemy hamowania awaryjnego, monitorowania zachowania kierowcy oraz rozpoznawania znaków drogowych, ostrzeżenia o niezamierzonej zmianie pasa ruchu, pojeździe w martwym polu oraz poruszających się obiektach, a także adaptacyjne światła drogowe.

Qashqai Premier Limited Edition jest dostępny w następujących czterech kolorach: biały perłowy oraz metalizowane śliwkowy, czarny i czerwony.

Wszystkie samochody z limitowanej edycji wyposażone są w silnik 1.6 dCi i zaawansowany napęd All-Mode 4x4-i.

Nie będzie chyba przesadą stwierdzenie, że Qashqai odniósł już spektakularny sukces rynkowy, którego nie spodziewał się chyba nawet sam producent. Qashqai od dłuższego czasu pozostaje liderem rynku crossoverów, o czym świadczy liczba ponad 2 milionów egzemplarzy, wyprodukowanych właśnie od roku 2007.

Na polskim rynku Nissan Qashqai nowej generacji kosztuje od 74 500 złotych (patrz TUTAJ). Oficjalna premiera w salonach spodziewana jest w lutym 2014.


Autor: Rafał Żaglewski
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama