/  /  /  /  / Przebojowy Nissan Qashqai
Nissan Qashqai

Nissan Qashqai

Zmień
SegmentTerenowo Rekreacyjne / Klasa Niższa Średnia
Emisja CO2-
Żużycie paliwa-
 

Przebojowy Nissan Qashqai

Nissan|
null
© Nissan
null

Brytyjskie zakłady Nissan Motor świętują wyprodukowanie milionowego w swojej historii egzemplarza modelu Qashqai. Produkcja omawianego auta wystartowała w grudniu 2006. Coraz bliżej jest też premiera crossovera nowej generacji.

Brytyjskie zakłady Nissan Motor w Sunderland świętują wyprodukowanie milionowego w swojej historii egzemplarza modelu Qashqai. Tak znakomity wynik osiągnięto w wyjątkowo krótkim czasie: 4 lata, 6 miesięcy oraz 23 dni.

Jak zapowiadają przedstawiciele koncernu, Qashqai drugiej generacji również będzie wytwarzany w Wielkiej Brytanii. W tym celu zostaną zrealizowane znaczne inwestycje.

Obecna generacja modelu Nissan Qashqai wprowadzona na rynek w grudniu 2006 to produkt odnoszący największe sukcesy w dotychczasowej historii marki Nissan. Samochód łączący w sobie styl tradycyjnego hatchbacka z podwyższoną sylwetką pojazdu sportowo-użytkowego podbił serca klientów i zapewnił sobie miejsce w pierwszej dziesiątce najchętniej kupowanych modeli w Wielkiej Brytanii.

Linia produkcyjna w Sunderland, na której powstaje Qashqai juz od ponad roku pracuje przez 24 godziny na dobę w tempie średnio 1200 egzemplarzy dziennie, zaspakajając globalny popyt. Żaden inny samochód nie jest produkowany w tak dużej liczbie sztuk w Wielkiej Brytanii, zaś Nissan jest największym producentem samochodów w tym kraju, znacznie wyprzedzającym konkurencję pod tym względem.

Oprócz Sunderland Qashqai jest obecnie produkowany również w fabryce na Kiusiu w Japonii oraz w zakładach Dongfeng Nissan w Huadu i w Zhengzhou Nissan Nr 2 w Chinach.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama

Najnowsze wiadomości - Nissan Qashqai