/  /  /  /  / Nissan Qashqai wśród najchętniej kupowanych modeli
Nissan Qashqai

Nissan Qashqai

Zmień
SegmentTerenowo Rekreacyjne / Klasa Niższa Średnia
Emisja CO2-
Żużycie paliwa-
 

Nissan Qashqai wśród najchętniej kupowanych modeli

null
© Nissan
null

Ciekawie wygląda zestawienie aktualnych danych sprzedażowych dotyczące najpopularniejszych modeli na rynku europejskim. Na liście TOP-10, zdominowanej przez auta segmentu B, na wysokim, piątym miejscu pojawia się reprezentant klasy crossover, czyli Nissan Qashqai.

Jak wynika z danych firmy analitycznej JATO Dynamics, Nissan Qashqai miał w lutym bieżącego roku nieco ponad 15 800 rejestracji na rynku europejskim. To wynik lepszy niż w analogicznym miesiącu rok wcześniej o 3,6% i to przy niekorzystnym trendzie sprzedażowym obserwowanym dla całego roku (-10,3%).

Jak podkreśla się w komentarzu do rezultatów lutowych JATO, wyniki notowane przez Nissana Qashqai są dowodem na to, że crossovery to już nie produkt niszowy, lecz kluczowy element rynku motoryzacyjnego w Europie.

Wynik skumulowany Nissana Qashqai również wygląda nieźle: w ciągu dwóch pierwszych miesięcy tego roku zanotowano na rynku europejskim ponad 32 700 rejestracji tego auta, czyli o 0,8% więcej niż w analogicznym czasie przed rokiem. W tej statystyce Qashqai wyprzedza takie modele jak np. Ford Focus (32 300 sztuk) czy Fiat Panda (28 300 sztuk).

Nissan Qashqai w Polsce
Przypomnijmy, że rok ubiegły Qashqai zakończył na piątym rynku w rankingu najpopularniejszych modeli na polskim rynku, notując wynik nieco ponad 7 500 rejestracji. Również według danych za pierwszy kwartał 2013 (PATRZ TUTAJ), Nissan Qashqai plasuje się na liście TOP-10 polskiego rynku, zająwszy ósmą lokatę dzięki 1 738 rejestracjom.

Wśród pojazdów segmentu SUV/crossover więcej rejestracji niż Nissan Qashqai uzyskała tylko Kia Sportage (1 937 sztuk).
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama

Najnowsze wiadomości - Nissan Qashqai