/  /  /  /  / Akcja naprawcza Nissan Qashqai
Nissan Qashqai

Nissan Qashqai

Zmień
SegmentTerenowo Rekreacyjne / Klasa Niższa Średnia
Emisja CO2-
Żużycie paliwa-
 

Akcja naprawcza Nissan Qashqai

UOKIK|

Jak poinformowała firma Nissan Sales Central & Eastern Europe - Oddział w Polsce, wybrane egzemplarze modelu Nissan Qashqai mogą ewentualnie mieć usterkę fabryczną i w związku z tym zdecydowano się na ogłoszenie w naszym kraju prewencyjnej akcji serwisowej.

Według informacji przekazanej do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów przez firmę Nissan Sales Central & Eastern Europe - Oddział w Polsce, w niektórych egzemplarzach modelu Nissan Qashqai (auta wyprodukowane od 27 sierpnia 2010 do 18 lutego 2011) istnieje potencjalnie możliwość wystąpienia usterki przewodu hamulcowego. Może dojść do kontaktu przewodu hamulcowego biegnącego pomiędzy pompą hamulcową a modułem ABS lub VDC i obudową przekładni CVT.

Gdy samochód jest w ruchu silnik i przekładnia CVT poruszają się, wskutek czego może dojść do przetarcia powłoki przewodu hamulcowego. W wyniku uszkodzenia powłoki przewodu może dojść do perforacji przewodu, co spowoduje włączenie lampki ostrzegawczej poziomu płynu hamulcowego. Jeśli usterka nie zostanie usunięta i samochód będzie dalej eksploatowany, to w skrajnym przypadku mogłoby dojść do zmniejszenia skuteczności działania układu hamulcowego.

W Polsce omawiana wada może dotyczyć 58 samochodów (numery VIN patrz link poniżej).

Firma Nissan skontaktuje się listownie z właścicielami samochodów, których problem może dotyczyć w celu przeprowadzenia stosownej akcji serwisowej.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama

Najnowsze wiadomości - Nissan Qashqai