/  /  /  /  / Polska: Nissan Pathfinder dla policji
Nissan Pathfinder

Nissan Pathfinder

Zmień
SegmentTerenowo Rekreacyjne / Klasa Wyższa
Emisja CO2-
Żużycie paliwa-
 

Polska: Nissan Pathfinder dla policji

Nissan Sales Central & Eastern Europe|
null
© Nissan
nullnullnullnullnullnullnullnullnullnull

Firma Nissan Sales Central & Easter Europe dostarczyła w listopadzie i grudniu 88 nissanów pathfinder dla polskiej policji. Modele zostały zakupione z myślą o służbie w 8 polskich miastach w wyniku zakończonego przetargu na samochody terenowe.

Nissan, produkując auta terenowe od ponad 50 lat, wydawał się naturalnym pretendentem do zrealizowania tego zamówienia. Własności samego Pathfindera stawiają go na samym szczycie segmentu aut terenowych: nadwozie zabudowane na ramie, wszechstronny napęd 4x4 ( tryba 4x2, auto, 4x4 i 4x4 z reduktorem), dieslowski silnik o mocy 174 koni to tylko niektóre z cech tego pojazdu, stworzonego do ciężkiej pracy o różnych porach dnia i nocy i we wszystkich warunkach pogodowych.

Samochody zostały dostosowane do potrzeb i wymagań jednostek policji. Dokonano montażu wyciągarek, haków, osłon reflektorów, cyfrowych jednostek radiowych, bezpiecznych pojemników na broń, przegród przestrzeni bagażowej, systemów komunikacji zewnętrznej z głośnikami i innych licznych zmian.

Nie jest to pierwszy zakup Nissanów Pathfinder przez polską policję. W 2006 roku kilkanaście egzemplarzy wyjechało z funkcjonariuszami policji do Kosowa, gdzie służyły ochronie porządku w Międzynarodowych Siłach Pokojowych.

Nissan jest również marką, która wybrały węgierskie służby jako pojazdy z napędem 4x4. W czerwcu ubiegłego roku imponująca liczba ponad 300 pojazdów została dostarczona do węgierskiej policji, straży granicznej, służby celnej oraz podatkowej. W przeważającej większości były to pathfindery ale również patrole, navary oraz x-traile.

Nissan posiada najszerszą ofertę samochodów 4x4 na rynku. Prócz Pathfindera miłośnicy zarówno letnich, jak i zimowych aktywności, świetnie znają wszechstronnego X-Traila, czy legendarnego Patrola. Nissan jest jedyną europejską firmą oferującą dwa modele czteronapędowych pickupów na rynku (rekreacyjny Nissan Navara i roboczy NP300). Do grupy samochodów z napędem na 4 koła trzeba zaliczyć też: Nissana Qashqai, luksusowe Murano i supersportowego GT-R.

Nissan Sales Central & Eastern Europe, założona w lipcu 2005, obejmuje swoim zasięgiem cztery kraje: Węgry, Polskę, Czechy i Słowację. W 2007 r. Nissan sprzedał w tym regionie 21 500 samochodów, uzyskując udział w rynku lokalnym na poziomie 3,4%. Firma zatrudnia 130 pracowników w czterech stolicach oraz ma 85 placówek handlowych prowadzonych przez 50 dealerów.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama