/  /  /  /  / Nissan wzywa do serwisu
Nissan Pathfinder

Nissan Pathfinder

Zmień
SegmentTerenowo Rekreacyjne / Klasa Wyższa
Emisja CO2-
Żużycie paliwa-
 

Nissan wzywa do serwisu

UOKIK|

Jak poinformowała firma Nissan Sales Central & Eastern Europe Oddział w Polsce, wybrane egzemplarze modelu Nissan Navara oraz Pathfinder mogą ewentualnie mieć usterkę fabryczną i w związku z tym zdecydowano się na ogłoszenie stosownej akcji serwisowej.

Według informacji przekazanej do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów przez firmę Nissan Sales Central & Eastern Europe Oddział w Polsce, wybrane egzemplarze modelu Nissan Navara (auta wyprodukowane w okresie od 30.05.2005 do 29.09.2009 w Hiszpanii), a także Nissan Pathfinder (auta wyprodukowane w okresie od 01.11.2004 do 05.11.2009 w Hiszpanii) mogą ewentualnie mieć usterkę fabryczną i w związku z tym zdecydowano się na ogłoszenie w naszym kraju prewencyjnej akcji serwisowej.

Otóż w niektórych samochodach zachodzi podejrzenie, że wiązka sterowanego elektrycznie siedzenia kierowcy może zostać przycięta między metalowym wspornikiem siedzenia i mechanizmem podnoszenia siedzenia. Jeśli eksploatacja samochodu będzie kontynuowana w takim stanie, może nastąpić uszkodzenie wiązki, co może doprowadzić do braku działania elektrycznie sterowanego siedzenia kierowcy.

W najgorszym przypadku mogłoby dojść do niespodziewanego, samodzielnego zadziałania elektrycznie sterowanego siedzenia kierowcy.

W Polsce akcją naprawczą objęte są łącznie 503 samochody (patrz tutaj).

Generalny importer skontaktuje się listownie z właścicielami samochodów, których problem może dotyczyć, w celu przeprowadzenia stosownej akcji serwisowej.

Bliższych nformacji związanych z kampanią serwisową udziela Nissan Sales Central & Eastern Europe Oddział w Polsce (adres: Al. Jerozolimskie 176, 02-486 Warszawa; tel. 0 801 647726; e-mail poland@nissan-services.eu).
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama