/  /  /  /  / Nissan LEAF popularny w Norwegii
Nissan Pathfinder

Nissan Pathfinder

Zmień
SegmentTerenowo Rekreacyjne / Klasa Wyższa
Emisja CO2-
Żużycie paliwa-
 

Nissan LEAF popularny w Norwegii

Nissan|
null
© Nissan
null

W ciągu zaledwie 6 miesięcy Nissan sprzedał w Norwegii już 1 000 egzemplarzy modelu LEAF, opanowując w lutym prawie 2% tamtejszego rynku samochodów osobowych.

Dzięki wsparciu władz oraz możliwościom ładowania pojazdów w lutym Nissan LEAF był drugim z najchętniej kupowanych modeli marki w Norwegii i dziewiątym wśród najlepiej sprzedających się samochodów osobowych w tym kraju.

Norwedzy mogą liczyć na najatrakcyjniejsze w Europie zachęty do zakupu pojazdów elektrycznych takie jak zerowa stawka VAT, zwolnienie z podatku od zakupu nowego samochodu, bezpłatne parkowanie, zwolnienie z niektórych opłat drogowych oraz prawo korzystania z wydzielonych pasów dla autobusów w Oslo.

Uliczna infrastruktura ładowania liczy obecnie około 3 500 publicznych stanowisk w samym Oslo, z których wiele jest bezpłatnych.

Olivier Paturet, dyrektor generalny ds. strategii zeroemisyjnej w europejskim oddziale Nissana, uczestniczący w wydaniu tysięcznego pojazdu, powiedział: "Z zadowoleniem obserwujemy, że norweskie władze z ambicją równie silną jak nasza sprzyjają popularyzacji pojazdów elektrycznych. Norweski pakiet zachęt nie ma sobie równych, a infrastruktura ładowania jest sprawna i dostępna. Widzimy, że Norwegia jest liderem pod względem aktywnego podejścia do przekonywania obywateli do korzystania z pojazdów elektrycznych i mamy nadzieję, że będzie ono kontynuowane poprzez dalszą rozbudowę i modernizację infrastruktury ładowania".

Nissan LEAF jest pierwszym masowo produkowanym pojazdem elektrycznym, który zdobył tytuł Europejskiego, Światowego i Japońskiego Samochodu Roku 2011.

Od wprowadzenia modelu na rynek w grudniu 2010 roku klienci z całego świata kupili już ponad 25 000 tych samochodów, co oznacza, że Nissan LEAF jest najlepiej sprzedającym się pojazdem elektrycznym na świecie.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama