/  /  /  /  / Tym razem trzy gwiazdki dla Navary
Nissan Navara

Nissan Navara

Zmień
SegmentŚrednie dostawcze / Pick-up
Emisja CO2-
Żużycie paliwa-
 

Tym razem trzy gwiazdki dla Navary

Nissan Sales Central & Eastern Europe|
null
© Nissan
null

Euro NCAP (European New Car Assessment Programme) podwyższył do trzech gwiazdek ocenę modelu Nissan Navara w kategorii ochrony dorosłych osób podróżujących pojazdem po powtórzeniu testu pickupa z wykorzystaniem egzemplarza ze zmodyfikowanym oprogramowaniem modułu sterującego działaniem poduszek powietrznych.

W teście zderzenia bocznego model Navara uzyskał maksymalną punktację. Najwyższą ocenę przyznano także za ochronę pasażerów w wieku 3 lat. Za poziom ochrony pieszych pojazdowi przyznano dwie gwiazdki na cztery możliwe.

W poprzednim teście Euro NCAP, którego wyniki opublikowano 26 lutego, na ocenę skuteczności ochrony dorosłych podróżujących Navarą negatywnie wpłynęło opóźnienie napełnienia czołowych poduszek powietrznych.

Po pierwszym teście Nissan niezwłocznie opracował modyfikację oprogramowania sterującego działaniem poduszek powietrznych w celu skorygowania problemu, który występował wyłącznie w egzemplarzach Navary z roku modelowego 2008, wyprodukowanych od maja do grudnia 2007 r. W grudniu 2007 r. do procesu produkcyjnego modelu Navara wprowadzono zmianę, która gwarantuje uruchamianie poduszek powietrznych ściśle zgodnie z założeniami konstrukcyjnymi.

W tym samym miesiącu Nissan uruchomił kampanię serwisową, zapraszając posiadaczy modelu Navara, w którym występowała usterka do stacji dealerskich w celu przeprowadzenia aktualizacji oprogramowania w pojazdach. Kampania została później rozszerzona na wszystkie egzemplarze Navary wyprodukowane od wprowadzenia modelu na rynek w 2005 r., w celu maksymalnego uspokojenia obaw wszystkich nabywców Navary.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama

Najnowsze wiadomości - Nissan Navara