/  /  /  /  / Nissan Navara odzyska dobrą markę
Nissan Navara

Nissan Navara

Zmień
SegmentŚrednie dostawcze / Pick-up
Emisja CO2-
Żużycie paliwa-
 

Nissan Navara odzyska dobrą markę

Automobilwoche (Michael Knauer)|(2008-03-14 15:46)
null
© Nissan
nullnullnullnullnullnullnull

Dyrekcja firmy Nissan jest przekonana, że przeprowadzone po raz drugi przez niezależną organizację Euro NCAP testy zderzeniowe z udziałem modelu Navara przyniosą dobre wyniki. W poprzednich badaniach wytwarzany w Hiszpanii pick-up uzyskał tylko jedną gwiazdkę.

Oto wyniki, jakie w pierwszym teście Euro NCAP uzyskał Nissan Navara:
- bezpieczeństwo dorosłych pasażerów: 1 gwiazdka (przekreślona)
- bezpieczeństwo przewożonych dzieci: 3 gwiazdki
- bezpieczeństwo pieszych: 2 gwiazdki

Teraz ma być o wiele lepiej. „Podczas nowego testu, którego wyniki już mamy do wglądu, uzyskaliśmy dobry rezultat. Oczywiście my tej informacji do ogólnej wiadomości nie podamy, zrobi to Euro NCAP - powiedział Brian Carolin z Nissan Europe. „Mogę jednak już teraz zapewnić, że odzyskamy naszą dobrą markę”.

W pierwszym teście specjaliści Euro NCAP obniżyli noty dla Nissana Navary z powodu opóźnionego otwarcia poduszek powietrznych, co w przypadku zderzenia mogłoby stwarzać ryzyko odniesienia przez  pasażerów bardzo niebezpiecznych obrażeń.

Nissan podjął już odpowiednie kroki. Chociaż usterka dotyczyć może wyłącznie egzemplarzy wyprodukowanych w okresie maj-grudzień 2007, akcją polegającą na uaktualnieniu oprogramowania modułu sterującego poduszek powietrznych objęte zostały wszystkie samochody tego typu od momentu rozpoczęcia produkcji Navary (styczeń 2005 do maja 2007). Łącznie daje to prawie 130 tys. pojazdów.

Obok Nissana Navary ostatnim testom zderzeniowym poddano jeszcze dwa inne modele z segmentu pick-up, ale żaden z nich tak naprawdę nie zachwycił specjalistów z Euro NCAP. I tak Isuzu D-MAX/Rodeo uzyskał za bezpieczeństwo dorosłych pasażerów dwie gwiazdki, natomiast Mitsubishi L200 - cztery.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama

Najnowsze wiadomości - Nissan Navara