/  /  /  /  / Akcja serwisowa Nissan Navara
Nissan Navara

Nissan Navara

Zmień
SegmentŚrednie dostawcze / Pick-up
Emisja CO2-
Żużycie paliwa-
 

Akcja serwisowa Nissan Navara

UOKIK|

Jak poinformowała firma Nissan Sales Central & Eastern Europe/Oddział w Polsce, wybrane egzemplarze modelu Nissan Navara mogą ewentualnie mieć usterkę fabryczną i w związku z tym zdecydowano się na ogłoszenie w naszym kraju prewencyjnej akcji przywoławczej.

Zgodnie z informacją przekazaną do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów przez firmę Nissan Sales Central & Eastern Europe/Oddział w Polsce, wybrane egzemplarze modelu Nissan Navara (D40) mogą ewentualnie mieć usterkę fabryczną i w związku z tym zdecydowano się na ogłoszenie prewencyjnej akcji przywoławczej.

Otóż producent nie może do końca wykluczyć możliwości, że w przypadku niektórych egzemplarzy (kategoria N1, produkcja w Hiszpanii) może potencjalnie występować usterka dotycząca aluminiowych obręczy kół jezdnych. W pewnych przypadkach, w rezultacie obniżenia wytrzymałości zmęczeniowej ramion obręczy koła powstanie pęknięcie wynikające z dużego obciążenia kół podczas eksploatacji samochodu (jazda z pełnym obciążeniem samochodu ładunkiem, jazda na zakrętach z dużym przyśpieszeniem). W razie niewykrycia usterki i kontynuacji eksploatacji samochodu pęknięcie mogłoby rozszerzać się wokół piasty, co może doprowadzić do oddzielenia się koła.

W Polsce omawiana akcja przywoławcza dotyczy samochodów wyprodukowanych od 1 czerwca 2005 do 3 lipca 2008 r. Łącznie na terenie kraju sprzedano 5 263 sztuki (numery VIN patrz tutaj).

Nissan skontaktuje się listownie z właścicielami samochodów, których problem może potencjalnie dotyczyć w celu przeprowadzenia stosownej akcji serwisowej. We wszystkich samochodach, w których zostanie stwierdzone pęknięcie, bezzwłocznie wymienione zostaną wszystkie obręcze kół. Ponadto których pojazdach, w których nie stwierdzono pęknięć, przy pierwszej inspekcji nastąpi wymiana wszystkich obręczy kół (w pierwszej kolejności dotyczy to samochodów eksploatowanych z dużym obciążeniem).
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama

Najnowsze wiadomości - Nissan Navara