/  /  /  /  / 100 000 egzemplarzy modelu Micra
Nissan Micra

Nissan Micra

Zmień
SegmentGrupa podstawowa / Klasa Małe
Cena37 600 zł - 54 950 zł (aktualizacja: 2017-05-01)
Emisja CO2115 g/km - 125 g/km
Żużycie paliwa5,0 L/100km - 5,4 L/100km
 

100 000 egzemplarzy modelu Micra

Nissan|
null
© Nissan
null

Pracownicy fabryki Sojuszu Renault-Nissan w Chennai (Indie) świętowali 16 czerwca wyprodukowanie 100-tysięcznego egzemplarza modelu Micra po roku od uruchomienia produkcji.

Pierwszy kompaktowy hatchback Micra opuścił linię produkcyjną w Chennai w maju 2010 roku. Od tego czasu zatrudnienie w zakładzie zwiększono do prawie 4 000 osób (z początkowych 1 500) w celu zaspokojenia popytu na auto w Indiach i na całym świecie.  

Fabryka zbudowana nakładem 45 mld rupii (990 mln USD) jest pierwszym zakładem produkującym pojazdy wyłącznie dla sojuszu Renault-Nissan, a czwarta generacja Micry jest pierwszym produkowanym w niej modelem.

Jeszcze w tym roku w zakładzie zostanie uruchomiona produkcja zupełnie nowego globalnego sedana, a na 2012 rok zaplanowano rozpoczęcie produkcji pojazdu dostawczego w ramach joint-venture z Ashok Leyland Ltd.

Od premiery rynkowej w Indiach w lipcu ubiegłego roku sprzedaż Micry na tamtejszym rynku błyskawicznie rosła. Dotychczas ten model Nissana kupiło 15 000 Hindusów. Micra jest produkowana także w Tajlandii, Meksyku oraz w Chinach.

Zakłady w Chennai, których pełne moce produkcyjne wyniosą 400 000 egzemplarzy, będą dostarczały Micrę do ponad 100 krajów w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce. Dotychczas z pobliskiego z pobliskiego portu morskiego Ennore wysłano już prawie 70 000 egzemplarzy tego modelu.

Gilles Normand, wiceprezes Nissana ds. regionu Afryki, Bliskiego Wschodu i Indii, powiedział: „Gratuluję wszystkim osobom związanym z zakładem w Chennai zrealizowania pierwszego z wielu etapów wyznaczanych liczbą wyprodukowanych egzemplarzy. Zakład, który jest dla nas zapleczem produkcyjnym i lokalną bazą wykwalifikowanych kadr, odgrywa ważną rolę w naszej strategii rentownego i zrównoważonego wzrostu w Indiach, a sukces modelu Micra to dopiero pierwszy etap realizacji naszego potencjału na tym rynku. Chennai jest także ważnym miejscem ze względu na zlokalizowanie tutaj masowej produkcji pojazdów wysokiej jakości, eksportowanych na wiele rynków świata. Mam nadzieję, że dzięki wydatnej pomocy ze strony władz stanu Tamilnadu zakład rozwinie się w jeden z najważniejszych ośrodków produkcyjnych Nissana".

Kou Kimura, dyrektor zarządzający i naczelny zakładów w Chennai, dodał: „Jestem bardzo dumny z wysiłku pracowników zakładów w Chennai, którzy przy wsparciu naszych dostawców zdołali w tak krótkim okresie wyprodukować 100 000 egzemplarzy modelu Micra. Dzisiejsze wydarzenie świadczy nie tylko o popularności Micry na rynku krajowym i zagranicznym, ale także o długofalowym zaangażowaniu Nissana w Indiach".
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama

Najnowsze wiadomości - Nissan Micra