/  /  /  /  / Nissan LEAF o zasięgu 800 kilometrów [VIDEO]
Nissan Leaf

Nissan Leaf

Zmień
SegmentGrupa podstawowa / Klasa Niższa Średnia
Cena128 000 zł - 160 800 zł (aktualizacja: 2017-01-03)
Emisja CO2-
Żużycie paliwa-
 

Nissan LEAF o zasięgu 800 kilometrów [VIDEO]

Nissan|

Jeśli uważasz, że pokonanie samochodem elektrycznym trasy z Paryża na południe Francji na jednym ładowaniu jest niemożliwe, to będziesz musiał zmienić zdanie.

Dzięki współpracy pomiędzy Nissanem a francuskimi kolejami państwowymi SNCF, właściciele LEAF-a mogą wybrać się swoimi samochodami na wakacje bez martwienia się o zasięg akumulatora, opłaty drogowe lub stresującą długą podróż po zatłoczonych drogach w czasie wakacji.

Dzięki specjalnemu programowi współpracy obejmującemu usługę Auto-Train SNCF kierowca może dojechać swoim LEAF-em do stacji kolejowej Bercy w Paryżu, na której może naładować samochód za pomocą zainstalowanej tam przez Nissana ładowarki Quick Charger.

Następnie samochód zostanie załadowany tam na pociąg, który przewiezie go na południe.Mówi dyrektor zarządzający Nissan Francja Pierre Boutin: "Usługa Auto-Train to bezstresowy sposób na podróż po Francji i wielu innych krajach europejskich. Umożliwia nie tylko uniknięcie opłat drogowych i wakacyjnych korków, ale pozwala również cieszyć się komfortem szybkiej podróży koleją TGV. Nasza współpraca z SNCF umożliwia pasażerom zabranie Nissana LEAF na wakacje, ale może również zasadniczo zmienić sposób wakacyjnego podróżowania w przyszłości. Dzięki ogólnoeuropejskiej sieci stacji ładujących Quick Charger umożliwiających bezpłatne ładowanie przed podróżą możliwości ekologicznego spędzenia wakacji są praktycznie nieograniczone".

Nissan rozpoczyna sprzedaż modelu LEAF w Polsce

Właścicielom Nissana LEAF korzystającym z usługi SNCF Auto-Train przysługuje jedna całkowicie bezpłatna podróż w obie strony oraz 30% rabatu na wszystkie inne przejazdy pociągami SNCF.

Użytkownicy usługi mogą również korzystać z dodatkowego doładowania akumulatora.

Zapewnione przez Nissana stacje szybkiego ładowania wchodzą w skład sieci 40 ładowarek Quick Charger we Francji oraz 400 punktów na terenie pozostałych krajów europejskich.

10 000 sztuk Nissana LEAF sprzedanych w Europie

Przejazd pociągiem TGV dla czteroosobowej rodziny w obie strony pomiędzy Paryżem a Niceą kosztuje około 235 EUR (z uwzględnieniem rabatu), natomiast samochód przewożony jest bezpłatnie. Podróż trwa około sześciu godzin w jedną stronę.

Dla porównania, podróż autostradą w obie strony konwencjonalnym rodzinnym samochodem z silnikiem wysokoprężnym kosztowałaby około 350 EUR (200 EUR na paliwo i 150 EUR na opłaty drogowe) i zajęłaby około 9 godzin w jedną stronę.

Podróż koleją oznacza zatem, że kierowcy Nissana oszczędzają podwójnie: na czasie przejazdu oraz na kosztach podróży (mają do dyspozycji dodatkowe 115 EUR, które mogą wydać na wakacjach).

Po dotarciu do krainy słońca właściciel samochodu może na miejscu wsiąść do swojego Nissana i zacząć zwiedzanie Riwiery Francuskiej przy zerowej emisji spalin.

Ładowanie LEAF-a na południu jest równie bezstresowe jak przed rozpoczęciem podróży. W regionie zainstalowanych jest bowiem już 10 stacji Quick Charger (u dealerów Nissana lub w miastach takich jak Saint Remy de Provence czy Avignon). Natomiast kierowcy podróżujący szosą mogą ładować samochody elektryczne na każdej stacji benzynowej AVIA znajdującej się przy autostradzie A8.

Usługa Auto-Train łączy Paryż z wieloma miejscami w Europie, w tym z Niceą, Genewą, Avignon, Biarritz, Marsylią, Tarbes, Narbonne, Saint-Raphael, Toulon i Tuluzą.

Inne miejsca docelowe podróży koleją w Europie obejmują Aleksandrię i Livorno we Włoszech, Dusseldorf w Niemczech oraz Hertogenbosch w Holandii.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama