/  /  /  /  / Marka, którą warto obserwować
Nissan Leaf

Nissan Leaf

Zmień
SegmentGrupa podstawowa / Klasa Niższa Średnia
Cena128 000 zł - 160 800 zł (aktualizacja: 2017-07-01)
Emisja CO2-
Żużycie paliwa-
 

Marka, którą warto obserwować

Nissan|
null
© Nissan
null

Dobre wyniki sprzedaży, wyraziste nowe modele i technologia na najwyższym światowym poziomie oznaczają, że Nissan jest na dobrej drodze do zdobycia tytułu najlepszej azjatyckiej marki w Europie do roku 2016.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Nissan przybywa na tegoroczny salon samochodowy we Frankfurcie z zapleczem w postaci dobrych wyników handlowych w roku 2012, obiecującą kontynuacją tego trendu w roku bieżącym oraz szeroką ofertą nowych lub znacząco odświeżonych modeli, które przyciągną jeszcze więcej klientów.

To wszystko pozwala wierzyć, że Nissan zrealizuje cel, jakim jest osiągnięcie pozycji najlepszej marki azjatyckiej w Europie do 2016 roku: Nissan już jest liderem na kluczowych rynkach takich jak Wielka Brytania, Francja, Hiszpania czy Włochy.

"Pomimo ogólnej tendencji spadkowej w zeszłym roku Nissan uzyskał rekordowy udział w rynku. Wygląda na to, że w 2013 roku powtórzymy ten sukces - zapowiada Guillaume Cartier, starszy wiceprezes ds. sprzedaży i marketingu Nissana w Europie.

"W momencie rozpoczęcia salonu we Frankfurcie sprzedaż modeli Qashqai i Juke w Europie przekracza nasze oczekiwania. Do tego dochodzą dwie nowości w naszej ofercie małych samochodów: nowy Nissan Note oraz nowy Nissan Micra. Nasz pionierski model z napędem elektrycznym, LEAF, uzyskuje imponujące wyniki sprzedaży w 2013 roku. Najnowsza wersja tego modelu, w której wprowadzono ponad 100 aktualizacji i zmian, jest już dostępna u dealerów".

"We Frankfurcie prezentujemy zupełnie nowego Nissana X-Trail, samochód stanowiący połączenie know-how marki w dziedzinie pojazdów 4x4 oraz crossoverów, który na nowo zdefiniuje kompaktowy samochód typu SUV."

"Równie ważne są nasze kolejne znaczące inwestycje w Europie: w lokalną produkcję, nowe technologie i (oczywiście) w nowe produkty. Nissan to marka, którą warto obserwować."

Inwestycje przekładają się bezpośrednio na większy udział w rynku. W zeszłym roku firma sprzedała aż o 126 000 samochodów więcej niż w roku 2011, a jej udział w rynku wyniósł 3,9%.

Od 2008 roku Nissan zwiększył swój udział na 32 z 37 europejskich rynków. Na 20 rynkach sprzedaż w tym okresie wzrosła o ponad 40%.

Jednocześnie Nissan rozszerza produkcję i zwiększa penetrację nowych dynamicznych rynków takich jak Rosja, a także wchodzi w nowe segmenty poprzez współpracę z takimi firmami jak AvtoVAZ. Dodatkowo odrodzona marka Datsun umożliwi oferowanie przystępnych cenowo samochodów szerszemu gronu klientów.

Salon we Frankfurcie jest momentem wyznaczającym początek nowego etapu działalności koncernu, okresu największej liczby premier w historii Nissana w Europie. Ofensywa nowości obejmuje siedem zupełnie nowych lub znacząco odświeżonych modeli, które zostaną wprowadzone na rynek w ciągu kolejnych 14 miesięcy.

Dzięki nim marka otworzy się na grono 1,85 mln konsumentów oraz dodatkowe 10% europejskiego rynku.

Poza nowymi modelami Note, Micra oraz X-Trail wśród premier znajdzie się także nowy hatchback z segmentu C oraz następca Nissana Qashqai. W niedalekiej przyszłości marka planuje również zaprezentować nowości w zakresie pionierskich samochodów z napędem elektrycznym.Co ważne, sukces sprzedaży Nissana to prawdziwy zastrzyk energii na europejskim rynku pracy: ponad 80% Nissanów sprzedawanych w Europie jest również produkowanych na tym kontynencie.

W 2012 roku firma wyprodukowała 696 619 samochodów, vanów i ciężarówek w swoich fabrykach w Wielkiej Brytanii, Rosji i Hiszpanii. Jest szansa, że w 2013 roku wynik ten zostanie poprawiony dzięki premierom nowych produktów, które wiążą się z inwestycją rzędu 500 mln EUR w europejskie zakłady produkcyjne.

W 2012 roku Nissan Motor Manufacturing UK (NMUK), jako główna baza produkcyjna Nissana w Europie, wyprodukowała ponad 500 000 samochodów. To pierwszy raz w historii, kiedy jakakolwiek fabryka samochodów w Wielkiej Brytanii osiągnęła tak wysoki pułap.

Od tego roku fabryka NMUK produkuje obok modeli Qashqai i Juke także nowego Nissana Note oraz nowego LEAF. Z kolei w najnowszej europejskiej fabryce Nissana zlokalizowanej w rosyjskim Sankt Petersburgu produkowane są modele Teana, Tiida, Murano, Sentra, X-Trail oraz Qashqai.

Ponadto AvtoVAZ produkuje nowego Nissana Almera przeznaczonego na rynek rosyjski.

Poza dotychczasową działalnością produkcyjną związaną z wytwarzaniem samochodów użytkowych, fabryka w hiszpańskiej Barcelonie będzie produkować elektrycznego vana e-NV200 oraz najnowszego hatchbacka z segmentu C.

Wzrost produkcji zapewnia miejsca pracy nie tylko pracownikom Nissana, ale również innym osobom zatrudnionym w ramach tego samego łańcucha dostaw.

Motorem napędowym sukcesu sprzedaży Nissana jest innowacyjność i emocje, dwa elementy stanowiące „kod genetyczny" każdego samochodu z logo marki.

Prawdziwe emocje gwarantuje zapewniająca wysokie osiągi gama Nismo, a nowy Nissan X-Trail jest doskonałym dowodem na to, w jaki sposób innowacyjna technologia może poprawić jakość życia posiadaczy samochodów.

X-Trail zapewnia pełną komunikację ze światem i jest pierwszym modelem wyposażonym w system nawigacji, informacji i rozrywki NissanConnect najnowszej generacji. System ten został udoskonalony i teraz potrafi poprzez połączenie ze smartfonem zapewnić posiadaczom komunikację ze światem zewnętrznym w dowolnym miejscu za pośrednictwem różnorodnych aplikacji: od platform serwisów społecznościowych (Facebook, Twitter) po rozrywkę (Eurosport czy Tune-in).

System nawigacji satelitarnej został zintegrowany z usługami Google, dzięki którym użytkownik może uzyskać wiele potrzebnych informacji, a coraz popularniejsza funkcja Send-to-Car umożliwia wytyczanie tras w domu, a następnie przesyłanie ich bezpośrednio do samochodu jednym kliknięciem przycisku.

Kolejną funkcją systemu jest możliwość strumieniowego przesyłania dźwięku za pośrednictwem łącza Bluetooth oraz obsługa telefonu komórkowego. System jest również wyposażony w wejście Aux-in oraz port USB.

LEAF to kolejny model Nissana, który przesuwa granice innowacji. Obecnie na rynku dostępna jest jego druga generacja, produkowana w Europie. Charakte się ona większym zasięgiem i lepszymi właściwościami jezdnymi. Do tej pory na całym świecie sprzedano ponad 70 000 egzemplarzy LEAF, co stanowi dowód na to, że masowo dostępne rozwiązania mobilności bezemisyjnej stały się faktem.

Salon we Frankfurcie odsłani kolejny rozdział przygody Nissana z samochodami elektrycznymi. Testy drogowe elektrycznej wersji wielokrotnie nagradzanego samochodu dostawczego NV200 stanowią kolejny światowy sukces bezemisyjnego programu tej marki.

Projekt e-NV200 będzie produkowany w Barcelonie, a jego sprzedaż rozpocznie się w przyszłym roku. We Frankfurcie model ten zostanie zaprezentowany jako taksówka z Barcelony.

Zaangażowanie Nissana w rozwój samochodów elektrycznych na tym się nie kończy. Marka posiada długą listę umów partnerskich z miastami, dostawcami infrastruktury, firmami zajmującymi się wynajmem samochodów i innymi kluczowymi podmiotami z branży.

Pionierska praca Nissana w celu stworzenia infrastruktury dla samochodów z napędem elektrycznym w miastach całej Europy będzie służyć nie tylko kierowcom Nissanów LEAF, ale również i innych samochodów elektrycznych, które zaczynają pojawiać się na rynku.

"To niezwykle emocjonujący czas dla Nissana. Opracowujemy innowacyjne produkty, idąc z duchem czasu. Oferujemy samochody, które odpowiadają aspiracjom naszych klientów. Dynamika ofensywy produktowej, którą będziemy prowadzić przez następny rok, zapewni nam sukces sprzedażowy na najbliższy okres - powiedział Guillaume Cartier.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama