/  /  /  /  / 10 000 sztuk Nissana LEAF sprzedanych w Europie
Nissan Leaf

Nissan Leaf

Zmień
SegmentGrupa podstawowa / Klasa Niższa Średnia
Cena128 000 zł - 160 800 zł (aktualizacja: 2017-01-03)
Emisja CO2-
Żużycie paliwa-
 

10 000 sztuk Nissana LEAF sprzedanych w Europie

Nissan|
null
© Nissan
null

Decydując się na zakup Nissana LEAF, Sylvie Leroy z Francji została 10-tysięczną europejską klientką. Wydarzenie to stanowi przypieczętowanie sukcesu tego najchętniej kupowanego samochodu elektrycznego na świecie.

Sylvie Leroy jest z zawodu pielęgniarką. Nissan LEAF będzie jej służył do dojazdów do pacjentów oraz do weekendowych wyjazdów z rodziną. Pojazd kupiła u dealera w Mantes-la-Jolie, podparyskiej miejscowości położonej w pobliżu jej miejsca zamieszkania.

Decyzja o zakupie elektrycznego samochodu rodzinnego była wynikiem pozytywnych wrażeń z jazdy próbnej: "Zdecydowałam się na to auto, ponieważ przekonał mnie niski koszt eksploatacji, co ma ogromne znaczenie ze względu na charakter mojej pracy. Szukałam typowego samochodu rodzinnego, ale jednocześnie zależało mi na pojeździe bezemisyjnym, który zastąpiłby mój dotychczasowy hatchback z silnikiem Diesla. Nissan LEAF okazał się najlepszym wyborem. Początkowo rodzina nie była przekonana do samochodu elektrycznego, ale po jeździe próbnej mój mąż oświadczył, że będzie chciał nim dojeżdżać do pracy. Jednak ja wcale nie zamierzam dzielić się z nim kluczykami!"

"Jako pielęgniarka rozumiem zależność między niską jakością naszego paryskiego powietrza a zdrowiem mieszkańców miasta. Tym bardziej jestem dumna z tego, że poruszając się samochodem elektrycznym nie będę współodpowiedzialna za powiększanie skali tego problemu. Samochód będzie mi służył głównie do dojazdów do pacjentów, ale zamierzam również zabrać latem mojego Nissana LEAF koleją na południe Francji, gdzie wraz z rodziną chciałabym spędzić wakacje".

Nissan rozpoczyna sprzedaż modelu LEAF w Polsce

Jean-Pierre Diernaz, dyrektor Nissan Europe ds. samochodów elektrycznych, jest zachwycony wynikiem sprzedaży na poziomie 10 000 sztuk: "To jest wyjątkowy moment dla samochodów elektrycznych w Europie, a ponadto zbiega się on czasowo ze wzrostem sprzedaży Nissana LEAF w całym regionie. W marcu sprzedaliśmy ponad tysiąc sztuk i był to nasz najlepszy wynik od czasu wprowadzenia modelu na rynek, a w kwietniu Nissan LEAF był drugim najlepiej sprzedającym się samochodem w Norwegii".

"Obserwujemy zmianę nastawienia do aut elektrycznych, przez co coraz więcej osób decyduje się na zakup takiego pojazdu. Towarzyszy temu także coraz szybszy rozwój infrastruktury. Osiągnęliśmy kolejny próg sprzedaży właśnie w momencie, w którym przygotowujemy się do rozpoczęcia sprzedaży Nissana LEAF produkowanego w Europie. W nowym modelu wprowadziliśmy 100 ulepszeń konstrukcyjnych".
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama