/  /  /  /  / Nissan Juke-R tylko dla wybranych
Nissan Juke

Nissan Juke

Zmień
SegmentTerenowo Rekreacyjne / Klasa Małe
Cena55 900 zł - 101 150 zł (aktualizacja: 2017-04-01)
Emisja CO2104 g/km - 153 g/km
Żużycie paliwa4,0 L/100km - 6,5 L/100km
 

Nissan Juke-R tylko dla wybranych

Nissan|
null
© Nissan
nullnullnull

Nissan wyprodukuje limitowaną serię nietuzinkowego crossovera Juke-R. Auto dysponuje mocą 545 KM i rozwija prędkość 257 km/h. Odmiana Juke-R będzie dostępna w ograniczonej serii egzemplarzy produkowanych na zamówienie.

Juke-R z silnikiem o pojemności 3,8 litra i rozpędzający się do 257 km/h, który w styczniu tego roku miał swój globalny debiut w Dubaju, wzbudził tak wielką sensację, że Nissan otrzymał już trzy potwierdzone zamówienia na takie samochody. Dwa z nich złożył pewien wpływowy i szanowany mieszkaniec Dubaju.

Nissan wyprodukuje więcej egzemplarzy Juke-R, ale zanim produkcja ruszy na dobre, przez najbliższe cztery tygodnie firma będzie zbierać zamówienia.

W pierwszym Juke-R wykorzystano zespół napędowy Nissana GT‑R z roku modelowego 2010, natomiast partia nowych samochodów będzie oparta na zespole napędowym i podwoziu GT‑R z roku modelowego 2012.

Trwa już montaż pierwszych trzech egzemplarzy, które zostaną dostarczone klientom pod koniec lata.

Gareth Dunsmore, dyrektor ds. marketingu produktu odpowiedzialny za model Juke powiedział: "Początkowo Juke-R miał być jednorazowym projektem koncepcyjnym łączącym dwa najbardziej innowacyjne modele Nissana. Jednak reakcja na samochód w Dubaju była zadziwiająca - ludzie zdecydowani na zakup prezentowanego egzemplarza składali oferty na ulicy!"

"Wobec takich reakcji i trzech nieodwołalnych zamówień, które do nas wpłynęły postanowiliśmy zmienić plany. Nie możemy zawieść entuzjastów, którzy tak bardzo chcą wzbogacić swoje kolekcje o ten samochód. Juke-R jest swoistym fenomenem, a ja jestem niezwykle dumny z wrażenia, jakie wywołał. Dalsze wiadomości na temat Juke będą pojawiać się w kolejnych miesiącach bieżącego roku".
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama