/  /  /  /  / Nissan Juke-R i Juke Nismo po raz pierwszy w Polsce
Nissan Juke

Nissan Juke

Zmień
SegmentTerenowo Rekreacyjne / Klasa Małe
Cena55 900 zł - 101 150 zł (aktualizacja: 2017-04-01)
Emisja CO2104 g/km - 153 g/km
Żużycie paliwa4,0 L/100km - 6,5 L/100km
 

Nissan Juke-R i Juke Nismo po raz pierwszy w Polsce

Nissan|
null
© Nissan
nullnullnullnullnullnullnull

Już w ten weekend podczas imprezy Verva Street Racing w Warszawie Nissan zaprezentuje po raz pierwszy w Polsce dwa wyjątkowe modele: Juke-R oraz Juke Nismo.

Na świecie są tylko dwa wyprodukowane egzemplarze Juke-R, czyli małego crossovera z "sercem" GT-R. Juke-R zadebiutował w tym roku, wygrywając wyścig w Dubaju z kilkoma super-samochodami dzięki technologii i silnikowi Nissana GT-R.

Z uwagi na bardzo duże zainteresowanie, choć nie było to początkowo przewidziane w strategii firmy, Juke-R został skierowany do produkcji na zamówienie w limitowanej wersji kilkudziesięciu sztuk. Znalazły one już nabywców głównie w krajach Bliskiego Wschodu (cena około 450 000 EUR).

Juke-R zaprezentowany zostanie podczas parady super-samochodów otwierającej Verva Street Racing oraz w bloku GT i indywidualnym pokazie wyścigowym. Dodatkowo, będzie można go obejrzeć podczas Pit Party na paddocku Nissana (godz. 9.00-13.00).

Kierowcą Juke-R będzie sam Lucas Ordonez (Hiszpania), zwycięzca pierwszej europejskiej edycji Nissan GT Academy w 2008 roku, a dziś w pełni profesjonalny kierowca wyścigowy. W roku 2012 Ordonez ścigał się w europejskiej serii Le Mans oraz 24-godzinnym wyścigu Le Mans samochodem LMP2 z silnikiem Nissana w barwach zespołu Greaves Motosport.

Nissan zaprezentuje się też w strefie ogólnodostępnej Juke City, gdzie pojawią się najciekawsze wersje specjalne modelu Juke: Shiro, Ministry Of Sound, a przed wszystkim Nismo.

Nissan Juke Nismo to połączenie znanego już radykalnego stylu Juke z doświadczeniem Nismo w dziedzinie sportu samochodowego. Japońscy specjaliści Nismo zaprojektowali nowy pakiet aerodynamiczny, nadając Juke jeszcze bardziej efektywną, mocną i zdecydowaną sylwetkę.

Wersję Nismo będzie można rozpoznać po obniżonych zderzakach, szerszych błotnikach, spojlerach progowych, zmodyfikowanym grillu oraz spojlerze na klapie bagażnika sterującym przepływem powietrza.

Osiągi tego samochodu nie są jeszcze podane do publicznej wiadomości.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama