/  /  /  /  / 5 gwiazdek Euro NCAP dla Nissana Juke
Nissan Juke

Nissan Juke

Zmień
SegmentTerenowo Rekreacyjne / Klasa Małe
Cena55 900 zł - 101 150 zł (aktualizacja: 2017-04-01)
Emisja CO2104 g/km - 153 g/km
Żużycie paliwa4,0 L/100km - 6,5 L/100km
 

5 gwiazdek Euro NCAP dla Nissana Juke

Producent|
null
© NCAP
nullnullnullnullnull

Już po pięciu miesiącach na rynku Nissan Juke zdobył 5 gwiazdek w testach bezpieczeństwa Euro NCAP, kilka krajowych nagród oraz znaczny udział w rynku małych samochodów.

Od września 2010 roku Europejczycy kupili 32 000 egzemplarzy innowacyjnie i charakterystycznie wystylizowanego Juke, co stanowi prawie 2 procent segmentu B. Jeżeli wziąć pod uwagę, że prawie jedna czwarta nowych samochodów w Europie to właśnie auta z segmentu B, sukces Juke nabiera szczególnego znaczenia dla dalszego wzrostu Nissana w regionie.

Pierwszy sukces handlowy z pewnością nie będzie ostatnim, zwłaszcza po ogłoszeniu wyników najnowszych testów Euro NCAP, w których Juke otrzymał 5 gwiazdek.

Na potwierdzenie integralności konstrukcji, ogólnej jakości i bogatego wyposażenia z zakresu bezpieczeństwa Juke zdobył aż 87 procent możliwych punktów w kategorii ochrony dorosłych pasażerów i 81 procent w kategorii ochrony dzieci. W teście z udziałem manekina odpowiadającego trzyletniemu dziecku Juke uzyskał maksymalną punktację.

Stabilność przedziału pasażerskiego w przypadku zderzenia czołowego przyczyniła się też do wysokiej oceny Juke pod względem skutków kolizji z udziałem pieszego dziecka. Standardowe wyposażenie wszystkich wersji Juke obejmuje elektroniczny program stabilizujący (ESP) i sześć poduszek powietrznych.

Konstruując Juke, Nissan stworzył zupełnie nowy segment rynku: małe crossovery. Podobnie jak niezwykle popularny Qashqai, także Juke jest dowodem, że firma pobudza wyobraźnię klientów domagających się nietuzinkowych nowości umiejętnie łącząc innowacyjność i atrakcyjność wzornictwa w poszczególnych modelach.

„Nissan ma odwagę być inny. Qashqai, który pojawił się cztery lata temu, zatrząsł rynkiem jako atrakcyjna alternatywa dla tradycyjnych hatchbacków. Klienci tłumnie ruszyli wtedy do salonów. Dziś jego mniejszy brak Juke powtarza ten sukces - powiedział Simon Thomas, starszy wiceprezes ds. sprzedaży i marketingu w Nissan International.

Najwięcej spośród 32 000 sprzedanych egzemplarzy trafiło do klientów w Wielkiej Brytanii, Francji i Włoszech. Podobnie jak wcześniej Qashqai teraz to Juke przyciąga nowych klientów do marki Nissan. Około 80 procent nabywców tego modelu zrezygnowało z zakupu pojazdu innego producenta.

Niezwykle wysoki udział w sprzedaży (około 35 procent) ma najbogatsza wersja Tekna, co oznacza, że w segmencie B Nissan może śmiało konkurować nawet z luksusowymi markami. W ciągu ostatnich 4 miesięcy Juke pokonał pod względem liczby sprzedanych egzemplarzy takie modele jak Alfa Romeo MiTo i MINI Countryman, plasując się tuż za Audi A1 i Citroenem DS3.

Zainteresowanie modelem Juke jest tak ogromne i tak pozytywne, że jesteśmy pewni, iż w pierwszym pełnym roku obecności modelu na rynku uda nam się sprzedać 120 000 egzemplarzy tego samochodu - powiedział Thomas i dodał: „Audi i MINI powinny mieć się na baczności!"

Mimo że produkcja ruszyła dopiero w połowie 2010 roku, do końca ubiegłego roku w brytyjskich zakładach Nissana w Sunderland wyprodukowano ponad 44 000 egzemplarzy Juke. Samochód miał też swój udział w osiągnięciu rocznego rekordowego poziomu produkcji w zakładzie wynoszącego 432 262 egzemplarze.

Obchodząca 25-lecie założenia fabryka w Sunderland 18 stycznia wyprodukowała sześciomilionowy samochód: Nissana Juke w kolorze Force Red.

Nissan oferuje pięć wersji silnikowych Juke, w tym cztery benzynowe i jedną wysokoprężną. Każda z nich ma nadwozie pięciodrzwiowe w stylu łączącym masywność pojazdu sportowo-użytkowego z sylwetką coupe. Moce silników wynoszą od 81 kW (110 KM) do 140 kW (190 KM). Juke może być wyposażony w przekładnię manualną lub w przekładnię automatyczną Xtronic CVT oraz napęd na 2 lub 4 koła.

Najbogatsza wersja to Juke z napędem na 4 koła i zupełnie nowych turbodoładowanym silnikiem benzynowym 1.6 z bezpośrednim wtryskiem paliwa. W pojeździe zastosowano napęd All-Mode 4x4i najnowszej generacji z wektorowaniem momentu obrotowego poprawiającym właściwości jezdne i ograniczającym podsterowność w zakrętach.

Oferta obejmuje cztery wersje wyposażenia typowe dla Nissana: bazową Visia, średnią Acenta i najwyższą Tekna. Oprócz ESP i 6 poduszek powietrznych wszystkie wersje mają też klimatyzację i radioodtwarzacz CD z wejściem Aux-in.

W lepiej wyposażonych egzemplarzach kierowca ma do dyspozycji automatyczną klimatyzację, kamerę cofania, system nawigacji Nissan Connect oraz zupełnie nowy Nissan Dynamic Control System umożliwiający optymalizację dynamiki pojazdu pod kątem sportowych osiągów lub ekologii.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama