/  /  /  /  / Polska: Nissany GT-R wyjeżdżają na nasze drogi
Nissan GT-R

Nissan GT-R

Zmień
SegmentSportowo Rekreacyjne / Klasa Luksusowe
Cena510 900 zł - 786 000 zł (aktualizacja: 2017-04-24)
Emisja CO2275 g/km
Żużycie paliwa12,0 L/100km
 

Polska: Nissany GT-R wyjeżdżają na nasze drogi

Grupa PGD|
null
© PGD
nullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnull

Od kilku tygodni na polskie ulice wyjeżdżają nissany GT-R. Ponieważ wyjątkowe samochody o ponadprzeciętnych osiągach wymagają wyjątkowej obsługi, auta wyjeżdżają tylko z dwóch wyspecjalizowanych salonów Nissan High Performance Center (w Krakowie oraz w Warszawie).

Można powiedzieć: „nareszcie wyjeżdżają”, bo przecież pierwsi zamawiający decydowali się na półtoraroczne oczekiwanie na samochód.  Teraz może się nawet zdarzyć, że samochód w wymarzonej specyfikacji i kolorze będzie dostępny od ręki.

Choć Nissan High Performance Center (NHPC) powołano specjalnie na potrzeby sprzedaży Nissana GT-R, to prowadzą one także sprzedaż i obsługę modelu 370Z. Uzyskanie statusu NHPC było możliwe tylko pod warunkiem spełniania niezwykle rygorystycznych kryteriów w zakresie zadowolenia klientów, wydzielenia w salonie zupełnie odrębnego miejsca ekspozycyjnego oraz posiadanie zaawansowanego sprzętu niezbędnego do diagnostyki i serwisowania aut.

„Najwyższy poziom obsługi na każdym etapie użytkowania samochodu zapewniają wybrani spośród najlepszych i specjalnie przeszkoleni pracownicy: sprzedawca, doradca serwisowy i blacharski oraz mechanik - mówi Łukasz Tyrpa dyrektor Japan Motors Jasnogórska. I jest to zrozumiałe, jeśli wziąć pod uwagę, że wśród wielu prestiżowych nagród, jakimi Nissan GT-R został dotychczas uhonorowany, jest chociażby „Nagroda za Najbardziej Zaawansowaną Technologię (Samochód Roku w Japonii w sezonie 2008-2009)” oraz tytuł „2009 Motor Trend Car of the Year” przyznany w USA.
   
„Nie można też zapominać, że nabywcy Nissana GT-R to osoby wyjątkowo zafascynowane motoryzacją, z którymi rozmowa na temat parametrów technicznych auta i o jego kultowym poprzedniku, jakim był Nissan Skyline, to wielka przyjemność - dodaje Marek Jansohn, koordynator krakowskiego Nissan High Performance Center. Spośród sprzedanych w Krakowie przy Jasnogórskiej siedmiu GT-R’ów, aż sześć to droższa, kosztująca 423 tysiące złotych wersja Black Edition. Zapytany o to, kim są nabywcy sportowego Nissana, Marek Jansohn odpowiada: „Sympatyczni ludzie, którzy odnieśli sukces w biznesie i traktują ten samochód jako nagrodę w życiu”.
   
Przypomnijmy, że Nissan GT-R to dwudrzwiowe coupe, które zasłynęło bijąc nieoficjalny rekord okrążenia toru Nurburgring (z czasem 7’26”07). Silnik o mocy 485KM, który został stworzony specjalnie dla tego modelu to 3,8-litrowa widlasta „szóstka”, doładowana dwiema turbosprężarkami IHI. 485 KM mocy jednostka wytwarza przy 6400 obrotach na minutę, a maksymalny moment obrotowy wynoszący 588 Nm dostępny jest w zakresie od 3200 do 5200 obr/min. Napęd przenoszony jest na wszystkie cztery koła i automatycznie rozdzielany poprzez zaawansowany układ ATTESA E-TS, który zmienia proporcje rozkładu siły napędowej w zakresie od 100 do 50% na tylną oś. Jednym z elementów układu jest czujnik stopnia odchylenia kierunkowego, który sprawdza kąt skrętu kół i porównuje go z rzeczywistym odchyleniem samochodu. Z przednim i tylnym mechanizmem różnicowym współpracuje system kontroli dynamiki VDC-R. Elektronicznie regulowane amortyzatory (Bilstein DampTronic) pozwalają na wybór jednego z trzech trybów zawieszenia: Comfort, Sport i R (Race). Wydajność układu hamulcowego Brembo gwarantują wentylowane, perforowane tarcze o średnicy 380 mm każda wraz z sześciotłoczkowymi zaciskami z przodu i czterotłoczkowymi z tyłu.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama