/  /  /  /  / Zupełnie nowy Nissan Note [VIDEO]
Nissan Evalia

Nissan Evalia

Zmień
SegmentKombi Van
Cena86 300 zł - 97 850 zł (aktualizacja: 2017-02-01)
Emisja CO2130 g/km - 133 g/km
Żużycie paliwa4,9 L/100km - 5,1 L/100km
 

Zupełnie nowy Nissan Note [VIDEO]

Nissan|
null
© Nissan
nullnullnullnullnullnullnullnullnull

Oto opublikowane dziś oficjalnie pierwsze zdjęcia modelu Nissan Note nowej generacji. Na rynku polskim nowy Note spodziewany jest w drugiej połowie bieżącego roku.

Nissan podkreśla, że Note II powstał jako auto typu hatchback, a nie jako mikrovan, jak w przypadku poprzednika.

Note II to kolejny przykład samochodu marki Nissan, w którym zdecydowano się połączyć dynamiczny, odważny design z zaawansowanymi rozwiązaniami technologicznymi debiutującymi w nowym segmencie rynku. Przykładem może być system Around View Monitor (AVM), który wchodzi po raz pierwszy do segment B.

AVM obejmuje zestaw małych kamer umożliwiających wyświetlenie widocznego z góry otoczenia pojazdu w promieniu 360 stopni. Omawiane rozwiązanie ma za zadanie ułatwić kierowcy wykonywanie manewru parkowania i uniknięcia ryzyka uszkodzenia karoserii, jeśli luka jest naprawdę mała, a nie ma czasu na szukanie innego miejsca parkingowego.

Samochód jest też w stanie zasygnalizować, a przypadku bezpośredniego zagrożenia ostrzec człowieka w przypadku pojawienia się innego pojazdu w martwym polu widzenia kierowcy.

Wśród atutów nowego Nissana Note należy wymienić niską szkodliwość dla środowiska naturalnego: średnia emisja CO2 w przypadku najbardziej ekologicznej wersji wynosi tylko 95 g/km, a system Stop-Start stanowić będzie element wyposażenia standardowego dla całej gamy Note II.

Jak na razie wiadomo, gamę nowego Nissana Note stanowić będą następujące silniki:
- 1.2 benzynowy 80 KM
- 1.2 benzynowy DIG-S 98 KM
- 1.5 wysokoprężny dCi 90 KM

Według deklaracji producenta, Nissan Note II wyposażony w zmodernizowany silnik 1.5 dCi charakteryzować się będzie w cyklu mieszanym średnim zużyciem paliwa na poziomie około 3,6 l/100 km.
Po raz pierwszy nowy Nissan Note w specyfikacji europejskiej zaprezentuje się szerokiej publiczności z okazji marcowych targów branżowych w Genewie.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama

Najnowsze wiadomości - Nissan Evalia