/  /  /  /  / Nissan szykuje konkurenta dla Golfa
Nissan Cabstar

Nissan Cabstar

Zmień
SegmentŚrednie dostawcze / Podwozie
Emisja CO2-
Żużycie paliwa-
 

Nissan szykuje konkurenta dla Golfa

Nissan|
Nissan Almera
© Nissan
Nissan Almera

Nissan nie zwalnia tempa. Koncern szykuje do produkcji nowy model typu kompaktowy hatchback. Samochód będzie pochodzić z fabryki Nissana w Wielkiej Brytanii.

Zaledwie miesiąc temu Nissan zapowiedział, że wprowadzi na rynek europejski model samochodu oparty na projekcie Invitation, który ujrzał światło dzienne z okazji wystawy motoryzacyjnej w Genewie. Opisany model stanowi element ambitnej strategii rozwoju firmy Nissan Power88.

Nowy Nissan w drodze

W tym tygodniu firma wydała kolejny komunikat, z którego wynika, że w roku 2014 fabryka w brytyjskim Sunderland rozpocznie produkcję kolejnego modelu o nieustalonej jeszcze nazwie. Chodzi tu o model typu kompaktowy hatchback, który mógłby wypełnić lukę po Nissanie Almerze.

Wstępnie szacuje się, że roczna produkcja mogłaby wynieść około 80 000 egzemplarzy.

Dzięki uruchomieniu produkcji dwóch wymienionych wyżej modeli zatrudnienie w fabryce Nissana oraz wśród firm kooperujących w Wielkiej Brytanii ma zwiększyć się w ciągu dwóch najbliższych lat o ponad 3 000 osób. Obiekt w Sunderland zamierza w związku z tym wprowadzić dodatkową zmianę, a linie montażowe będą pracować przez 24 godziny na dobę.

Przypomnijmy, że w Sunderland powstają aktualnie egzemplarze modelu Nissan Qashqai, Juke oraz Note. W najbliższych latach firma uruchomi tu produkcję elektrycznego LEAF. Trwają też przygotowania do wprowadzenia modelu Qashqai drugiej generacji.

W roku ubiegłym wolumen brytyjskiej fabryki Nissana przekroczył poziom 480 000 egzemplarzy. Dzięki ogłoszonym właśnie planom zdolności produkcyjne zostaną zwiększone powyżej 550 000 sztuk rocznie.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama

Najnowsze wiadomości - Nissan Cabstar