/  /  /  /  / Kolejny etap w planach przejęcia rosyjskiego AvtoVAZ
Nissan Cabstar

Nissan Cabstar

Zmień
SegmentŚrednie dostawcze / Podwozie
Emisja CO2-
Żużycie paliwa-
 

Kolejny etap w planach przejęcia rosyjskiego AvtoVAZ

Renault|
null
© Renault
null

Renault-Nissan i państwowa spółka Russian Technologies utworzą spółkę joint-venture w celu przyspieszenia wprowadzania na rynek produktów i transferu technologii na rzecz AvtoVAZ, największego rosyjskiego producenta samochodów.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Renault-Nissan zainwestuje około 750 mln dolarów, aby uzyskać w połowie 2014 r. 67,13% kapitału w spółce joint venture. Spółka joint venture będzie wówczas posiadaczem 74,5% AvtoVAZ.

Transakcja powinna zostać sfinalizowana w roku 2014.

Renault, które nabyło już 25% kapitału AvtoVAZ w 2008 r. i pomogło wówczas rosyjskiej spółce w rozpoczęciu głębokiej restrukturyzacji, zainwestuje około 300 mln dolarów w spółkę joint venture.

Wkład Nissana, który obecnie nie jest akcjonariuszem AvtoVAZ, wyniesie około 450 milionów dolarów. Kwoty te Renault i Nissan będą wpłacać w kilku transzach do roku 2014.

Nadjeżdża nowa Łada Largus

Russian Technologies zmniejszy wysokość swoich pożyczek na rzecz AvtoVAZ do około 7 miliardów rubli (238 milionów dolarów), otrzymując przychody z przyspieszonej sprzedaży aktywów niestrategicznych przez AvtoVAZ. Pozostała część tych nieoprocentowanych pożyczek o wartości około 46 miliardów rubli (1,56 miliarda dolarów) zostanie przedłużona z bardzo długim terminem spłaty. To umożliwi spółce AvtoVAZ uzyskanie solidnego bilansu, bez problemów z płynnością.

"Zawarta umowa wyznacza kolejny, coraz szerzej zakreślony etap procesu współpracy, przyczyniający się do modernizacji wiodącego producenta rosyjskiego przemysłu samochodowego - oświadczył Carlos Ghosn, prezes i dyrektor generalny Aliansu Renault-Nissan. "Renault i Nissan będą nadal prowadzić transfer technologii do rosyjskich fabryk, podczas gdy nasi rosyjscy koledzy będą coraz częściej obecni w gronie wielokulturowego zespołu dyrekcji aliansu".
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama

Najnowsze wiadomości - Nissan Cabstar