/  /  /  / Właściciele Nissana Juke proszeni do serwisu
Nissan

Nissan

Zmień
Pierwszy samochód, który może zostać uznany za przodka obecnych Nissanów, skonstruowany został w Japonii, w roku 1911 przez Masujiro Tashimoto. Jego nazwa wywodziła się od pierwszych liter imion konstruktorów pojazdu i brzmiała DAT. W roku 1926 wyprodukowany został model o nazwie Datsun. Jako Nissan, przedsiębiorstwo zaistniało po raz pierwszy w 1934 roku.
Dowiedz się więcej o marce
 

Właściciele Nissana Juke proszeni do serwisu

UOKIK|

Jak poinformowała firma Nissan Sales Central & Eastern Europe Oddział w Polsce, wybrane egzemplarze modelu Nissan Juke mogą ewentualnie mieć usterkę fabryczną i w związku z tym zdecydowano się na ogłoszenie w naszym kraju prewencyjnej akcji serwisowej.

Według informacji przekazanej do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów przez firmę Nissan Sales Central & Eastern Europe Oddział w Polsce, w niektórych egzemplarzach modelu Nissan Juke (auta wyprodukowane w Japonii w okresie od 8 marca 2010 do 12 maja 2011, a także w Wielkiej Brytanii w okresie od 23 marca 2010 do 14 listopada 2011) istnieje potencjalnie możliwość odłączenia się wspornika czujnika doładowania turbosprężarki od przewodu dolotu powietrza.

W efekcie może nastąpić nieprawidłowy pomiar ciśnienia doładowania i zaświecenie się lampki ostrzegawczej silnika. W ekstremalnym przypadku, na skutek opisanej wady podczas powolnej jazdy silnik mógłby teoretycznie zatrzymać się bez możliwości ponownego rozruchu.

W Polsce omawianą akcją serwisową objętych jest 413 samochodów Nissan Juke (lista VIN patrz tutaj).

Generalny importer skontaktuje się listownie z właścicielami samochodów, których problem dotyczy, w celu dokonania stosownej akcji serwisowej.

Bliższych informacji związanych z opisaną kampanią serwisową udziela Nissan Sales Central & Eastern Europe Oddział w Polsce (adres: Al. Jerozolimskie 176, 02-486 Warszawa; tel.: 0 801 647 726; e-mail poland@nissan-services.eu).
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama