/  /  /  / Sprzedali już 100 000 samochodów z zerową emisją
Nissan

Nissan

Zmień
Pierwszy samochód, który może zostać uznany za przodka obecnych Nissanów, skonstruowany został w Japonii, w roku 1911 przez Masujiro Tashimoto. Jego nazwa wywodziła się od pierwszych liter imion konstruktorów pojazdu i brzmiała DAT. W roku 1926 wyprodukowany został model o nazwie Datsun. Jako Nissan, przedsiębiorstwo zaistniało po raz pierwszy w 1934 roku.
Dowiedz się więcej o marce
 

Sprzedali już 100 000 samochodów z zerową emisją

Renault Nissan|
null
© Renault
null

Kluczyki do stutysięcznego samochodu elektrycznego grupy Renault-Nissan wręczono pewnej amerykańskiej studentce. Renault-Nissan sprzedał więcej samochodów elektrycznych niż wszyscy inni liczący się producenci samochodów łącznie.

Samochody elektryczne Renault i Nissan przejechały dotychczas łącznie około 841 mln kilometrów w trybie zero emisji, co oznacza, że przemierzyły kulę ziemską dookoła ponad 20 000 razy. Zaoszczędzono dzięki temu 53 mln litrów paliwa i nie wyemitowano 124 mln kilogramów CO2.

"Rozpoczęła się era masowego samochodu z zerową emisją - ogłosił Carlos Ghosn, prezes Aliansu Renault-Nissan. "Popyt na takie auta powinien stale rosnąć wraz z rozwojem infrastruktury stacji ładowania, my natomiast potwierdzamy nasze długoterminowe zaangażowanie na rzecz technologii zero emisji".

Pierwszym sprzedanym przez alians samochodem elektrycznym był Nissan LEAF, zakupiony w grudniu 2010 roku przez Oliviera Chalouhiego, inżyniera z Doliny Krzemowej w Kalifornii.

Natomiast stutysięczny model został wydany na początku bieżącego miesiąca pewnej studentce studiów magisterskich na Uniwersytecie Kennesaw pod Atlantą, która swoim nowym Nissanem LEAF dojeżdża na zajęcia.

"Zaproponowano mi model LEAF za całkiem atrakcyjną cenę - wyjaśnia Amerykanka. "Dla mnie jako studentki była ona przystępna.To auto prowadzi się naprawdę przyjemnie. Jest świetne. Uwielbiam je".

"Wbudowana technologia Bluetooth pozwala na używanie telefonu w trybie głośnomówiącym. Mogę podłączyć mojego iPhone'a i słuchać muzyki. W dodatku, jako że jest to samochód elektryczny, nie wydaję nic na benzynę, a dla studenta to genialna sprawa".
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama