/  /  /  / Produkcja nowego Nissana segmentu B powraca do Europy
Nissan

Nissan

Zmień
Pierwszy samochód, który może zostać uznany za przodka obecnych Nissanów, skonstruowany został w Japonii, w roku 1911 przez Masujiro Tashimoto. Jego nazwa wywodziła się od pierwszych liter imion konstruktorów pojazdu i brzmiała DAT. W roku 1926 wyprodukowany został model o nazwie Datsun. Jako Nissan, przedsiębiorstwo zaistniało po raz pierwszy w 1934 roku.
Dowiedz się więcej o marce
 

Produkcja nowego Nissana segmentu B powraca do Europy

Nissan|
Nissan Micra obecnej generacji
© Nissan
Nissan Micra obecnej generacji

Firma Nissan Motor Co.,Ltd. ogłosiła, że samochód, który zastąpi Nissana Micrę, będzie produkowany w europejskim zakładzie Renault. Pojazd, którego produkcja ma się rozpocząć w 2016 roku, będzie eksportowany na wszystkie europejskie rynki z ruchem lewostronnym.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
W trakcie całego 6-letniego okresu realizacji biznesplanu Nissan Power 88 koncern będzie wprowadzać na rynek średnio jeden model co sześć tygodni. W rezultacie już teraz planuje się, że zdolności produkcyjne dostępne we właściwych zakładach należących do sieci produkcyjnej Nissana będą w pełni wykorzystane, a firma będzie poszukiwać nowych efektów synergii w ramach koncernu Renault-Nissan.

Dzięki wzrostowi sprzedaży i udziałów rynkowych w całej Europie i w Rosji zdolności produkcyjne europejskich i indyjskich (to właśnie w nich produkuje się obecnie Nissana Micra) zakładów Nissana w perspektywie kilkuletniej będą w pełni wykorzystane. Decyzja o zaproponowaniu Renault produkcji Nissana w jednym z europejskich zakładów tej marki przyniesie Nissanowi wielorakie korzyści, w tym zmniejszenie nakładów kapitałowych, ograniczenie ryzyka kursowego oraz zmniejszenie poziomu kapitału obrotowego dzięki skróceniu łańcuchów dostaw.

Komentując decyzję o zaproponowaniu dostaw nowego modelu zakładowi Renault, Trevor Mann, przewodniczący komitetu zarządzającego Nissan Europe, stwierdził: "Firma z przyjemnością wykorzysta korzyści ekonomiczne i logistyczne związane z powierzeniem produkcji następnej generacji Nissana Micra w liczbie 82 000 sztuk rocznie europejskiemu zakładowi Renault. Nissan już wykorzystuje napędy produkowane przez zakład w Cleon. W ofercie mamy też lekki pojazd użytkowy wytwarzany przez zakład w Batilly".

Nissan Micra, na niektórych rynkach oferowany również pod nazwą March, należy do najstarszych i najbardziej rozpoznawalnych modeli firmy. Ponieważ Micra z założenia jest pojazdem globalnym, w ramach zoptymalizowanej strategii zaopatrzeniowej Nissana będzie też nadal produkowana poza Europą.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama