/  /  /  / Nowy model Nissana będzie pochodził z Hiszpanii
Nissan

Nissan

Zmień
Pierwszy samochód, który może zostać uznany za przodka obecnych Nissanów, skonstruowany został w Japonii, w roku 1911 przez Masujiro Tashimoto. Jego nazwa wywodziła się od pierwszych liter imion konstruktorów pojazdu i brzmiała DAT. W roku 1926 wyprodukowany został model o nazwie Datsun. Jako Nissan, przedsiębiorstwo zaistniało po raz pierwszy w 1934 roku.
Dowiedz się więcej o marce
 

Nowy model Nissana będzie pochodził z Hiszpanii

Nissan|
null
© Nissan
null

Po pozytywnym zakończeniu negocjacji z przedstawicielami załogi Nissan Motor zapowiada realizację inwestycji wartych łącznie około 130 mln EUR, które pójdą na rozbudowę mocy produkcyjnych w Hiszpanii. W planach jest uruchomienie na Półwyspie Iberyjskim produkcji nowego modelu auta osobowego.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Produkcją nowego modelu samochodu zajmą się zakłady Nissana pod Barceloną. Pierwsze egzemplarze mają opuścić linię montażową w lipcu 2014. Rocznie będzie tu można produkować do 80 000 aut osobowych rocznie.

Nissan podkreśla, że inwestycja ta zostanie zrealizowana dzięki osiągniętemu w ostatnich dniach porozumieniu ze związkami zawodowymi w sprawie wprowadzenia elastycznych warunków zatrudnienia i systemu wynagrodzeń dla załogi.

Według wiarygodnych źródeł branżowych, modelem osobowym wytwarzanym w Hiszpanii ma być kompaktowy Nissan pozycjonowany jako potencjalny konkurent dla VW Golfa i Forda Focusa.

Hiszpańska fabryka znana jest obecnie na rynku motoryzacyjnym jako dostawca modeli terenowych i użytkowych takich jak Nissan Pathfinder, Navara oraz NV200.

W ramach zaplanowanych inwestycji w Hiszpanii zwiększą się też moce, które pozwolą rozwinąć produkcję aut typu pick-up, jak również przekładni do oferujących napęd elektryczny modeli Nissan LEAF oraz eNV200.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama