/  /  /  / Nissan Qashqai wśród najchętniej kupowanych modeli
Nissan

Nissan

Zmień
Pierwszy samochód, który może zostać uznany za przodka obecnych Nissanów, skonstruowany został w Japonii, w roku 1911 przez Masujiro Tashimoto. Jego nazwa wywodziła się od pierwszych liter imion konstruktorów pojazdu i brzmiała DAT. W roku 1926 wyprodukowany został model o nazwie Datsun. Jako Nissan, przedsiębiorstwo zaistniało po raz pierwszy w 1934 roku.
Dowiedz się więcej o marce
 

Nissan Qashqai wśród najchętniej kupowanych modeli

null
© Nissan
null

Ciekawie wygląda zestawienie aktualnych danych sprzedażowych dotyczące najpopularniejszych modeli na rynku europejskim. Na liście TOP-10, zdominowanej przez auta segmentu B, na wysokim, piątym miejscu pojawia się reprezentant klasy crossover, czyli Nissan Qashqai.

Jak wynika z danych firmy analitycznej JATO Dynamics, Nissan Qashqai miał w lutym bieżącego roku nieco ponad 15 800 rejestracji na rynku europejskim. To wynik lepszy niż w analogicznym miesiącu rok wcześniej o 3,6% i to przy niekorzystnym trendzie sprzedażowym obserwowanym dla całego roku (-10,3%).

Jak podkreśla się w komentarzu do rezultatów lutowych JATO, wyniki notowane przez Nissana Qashqai są dowodem na to, że crossovery to już nie produkt niszowy, lecz kluczowy element rynku motoryzacyjnego w Europie.

Wynik skumulowany Nissana Qashqai również wygląda nieźle: w ciągu dwóch pierwszych miesięcy tego roku zanotowano na rynku europejskim ponad 32 700 rejestracji tego auta, czyli o 0,8% więcej niż w analogicznym czasie przed rokiem. W tej statystyce Qashqai wyprzedza takie modele jak np. Ford Focus (32 300 sztuk) czy Fiat Panda (28 300 sztuk).

Nissan Qashqai w Polsce
Przypomnijmy, że rok ubiegły Qashqai zakończył na piątym rynku w rankingu najpopularniejszych modeli na polskim rynku, notując wynik nieco ponad 7 500 rejestracji. Również według danych za pierwszy kwartał 2013 (PATRZ TUTAJ), Nissan Qashqai plasuje się na liście TOP-10 polskiego rynku, zająwszy ósmą lokatę dzięki 1 738 rejestracjom.

Wśród pojazdów segmentu SUV/crossover więcej rejestracji niż Nissan Qashqai uzyskała tylko Kia Sportage (1 937 sztuk).
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama