/  /  /  / Nissan Patrol może mieć usterkę fabryczną
Nissan

Nissan

Zmień
Pierwszy samochód, który może zostać uznany za przodka obecnych Nissanów, skonstruowany został w Japonii, w roku 1911 przez Masujiro Tashimoto. Jego nazwa wywodziła się od pierwszych liter imion konstruktorów pojazdu i brzmiała DAT. W roku 1926 wyprodukowany został model o nazwie Datsun. Jako Nissan, przedsiębiorstwo zaistniało po raz pierwszy w 1934 roku.
Dowiedz się więcej o marce
 

Nissan Patrol może mieć usterkę fabryczną

UOKIK|

Jak poinformował generalny importer samochodów marki Nissan na polskim rynku, niektóre egzemplarze modelu Nissan Patrol japońskiej produkcji mogą mieć usterkę fabryczną. Dlatego zdecydowano się na przygotowanie stosownej akcji naprawczej.

Jak ustalił producent, w przypadku niektórych egzemplarzy modelu Nissan Patrol możliwe jest wystąpienie uszkodzenia zespołu pedału przyspieszenia. Czujnik położenia w zespole pedału przyspieszenia może wysyłać niepoprawny sygnał z powodu zużycia konektora czujnika i moduł sterujący silnika (ECM) wykryje uszkodzenie czujnika.

W rezultacie lampka kontrolna silnika zaświeci się, a pedał przyspieszenia nie zadziała poprawnie, więc przyspieszenie pojazdu nie będzie zgodne z oczekiwaniem kierowcy.

W skrajnym przypadku i jednocześnie przy zbyt dużej ilości pyłu w przepustnicy ilość powietrza wlotowego może być niewystarczająca, co mogłoby doprowadzić do zatrzymania się silnika podczas pracy na biegu jałowym.

W Polsce opisaną akcją serwisową objęte są łącznie 64 samochody Nissan Patrol (patrz TUTAJ).

Generalny importer skontaktuje się listownie z właścicielami samochodów, których problem może dotyczyć, w celu dokonania oględzin oraz wymiany zespołu pedału przyspieszenia, jeśli zajdzie taka potrzeba.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama