/  /  /  / Malutka akcja naprawcza Nissana
Nissan

Nissan

Zmień
Pierwszy samochód, który może zostać uznany za przodka obecnych Nissanów, skonstruowany został w Japonii, w roku 1911 przez Masujiro Tashimoto. Jego nazwa wywodziła się od pierwszych liter imion konstruktorów pojazdu i brzmiała DAT. W roku 1926 wyprodukowany został model o nazwie Datsun. Jako Nissan, przedsiębiorstwo zaistniało po raz pierwszy w 1934 roku.
Dowiedz się więcej o marce
 

Malutka akcja naprawcza Nissana

UOKIK|
null
© Nissan
null

Generalny importer marki Nissan na polskim rynku poinformował, że niewielka partia samochodów Nissan Navara oraz Pathfinder może mieć usterkę fabryczną. Dlatego przygotowano stosowną akcję serwisową.

Chodzi o auta wyprodukowane w Hiszpanii w okresie od 29 sierpnia do 17 września bieżącego roku. Otóż w wyniku nieprawidłowości w procesie produkcyjnym pierścienia zamknięcia przegubu kulowego przegub kulowy nie spełnia określonych w specyfikacji wymagań dotyczących wytrzymałości.

Dlatego też w pewnych warunkach jazdy (np. w przy jeździe po wybojach lub najeżdżaniu na krawężniki) możliwe jest odłączenie się przegubu kulowego od dolnego wahacza, co ma potencjalny wpływ na kierowanie oraz hamowanie samochodu.

W Polsce opisaną akcją naprawczą objętych jest łącznie 12 samochodów Nissana (patrz TUTAJ). Generalny importer skontaktuje się listownie z właścicielami samochodów, których problem może dotyczy, w celu bezpłatnej wymiany dolnego wahacza przedniego zawieszenia, jeśli zajdzie taka potrzeba.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama