/  /  /  /  / NOWOŚĆ | Tak prezentuje się nowy Nissan Micra [VIDEO]
Nissan 370Z

Nissan 370Z

Zmień
SegmentSportowo Rekreacyjne / Klasa Średnia
Cena172 700 zł - 224 300 zł (aktualizacja: 2017-04-01)
Emisja CO2245 g/km - 262 g/km
Żużycie paliwa10,5 L/100km - 11,2 L/100km
 

NOWOŚĆ | Tak prezentuje się nowy Nissan Micra [VIDEO]

Nissan|
null
© Nissan
nullnullnullnullnullnullnullnullnullnull

Micra, czyli jeden z najważniejszych modeli w historii Nissana i podstawa sukcesu marki, został poddany serii udoskonaleń. To sympatyczne autko miejskie zajmuje trzecie miejsce pod względem sprzedaży wśród modeli Nissana na rynku europejskim.

Zmiany są tak duże, że znacząco wykraczają poza tak zwany face-lifting. I pomimo iż odświeżony model bazuje na czwartej generacji (K13) tego popularnego miejskiego samochodu, określany jest mianem "nowego Nissana Micry".

Wraz z całkowicie nowym kształtem przedniej i tylnej części nadwozia, obejmującym zmianę kształtu elementów metalowych, Nissan Micra otrzymał również zmienione wnętrze. Wprowadzono nowe rozwiązania technologiczne, nową konsolę środkową, nową tapicerkę, nowe wykończenia oraz port USB i wejście Aux-in.

W zależności od wybranej wersji samochód może być wyposażony w zupełnie nowe centrum komunikacji z nowym odbiornikiem radiowym i systemem nawigacji najnowszej generacji z dużym ekranem dotykowym.

Nadwozie dostępne jest teraz w dwóch nowych, odważnych kolorach oraz z 15- lub 16-calowymi obręczami ze stopów metali lekkich.

Nissan rozszerzył również ofertę opcji personalizacji Micry, tak aby każdy mógł dostosować swój samochód do własnych upodobań. Wprowadzone zmiany, w połączeniu z doskonałymi osiągami i właściwościami jezdnymi pojazdu, z pewnością poszerzą grono zwolenników tego najmniejszego modelu w ofercie Nissana.

Nowy Nissan Micra pozostaje jednak wierny charakterystycznej stylistyce, która ukształtowała segment małych samochodów 30 lat temu, gdy na rynek wprowadzono pierwszą generację Micry, która od tego czasu sprzedała się w ponad 6 mln egzemplarzy.

Micra nadal zapewnia dużą przyjemność z jazdy, a dzięki małemu promieniowi skrętu jest łatwa w parkowaniu, pozostając jednym z najbardziej zaawansowanych małych samochodów na rynku.

Wśród cech pojazdu należy wymienić wysoko wydajny silnik benzynowy z kompresorem i wtryskiem bezpośrednim (DIG-S), innowacyjny, przystępny i pomocny system pomiaru wielkości miejsca parkingowego, który pomaga kierowcy zaparkować w ciasnych przestrzeniach, oraz system I-Key, dzięki któremu można wsiadać do samochodu i uruchamiać silnik bez użycia kluczyka.

Micra to trzeci wśród najlepiej sprzedających się produktów w gamie Nissana w Europie, plasujący się za modelami Qashqai oraz Juke.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama