/  /  /  /  / 370Z Roadster - nowy kabriolet od Nissana
Nissan 370Z

Nissan 370Z

Zmień
SegmentSportowo Rekreacyjne / Klasa Średnia
Cena172 700 zł - 224 300 zł (aktualizacja: 2017-04-01)
Emisja CO2245 g/km - 262 g/km
Żużycie paliwa10,5 L/100km - 11,2 L/100km
 

370Z Roadster - nowy kabriolet od Nissana

Nissan|
null
© Nissan
nullnullnullnullnull

Mocny sportowy Nissan 370Z doczekał się wersji z miękkim składanym dachem. Dynamiczny 370Z Roadster, zaprojektowany od początku jako kabriolet, może dołączyć do niesamowitego GT-R i budzącego respekt 370Z Coupe jako kolejny sportowy samochód w ofercie Nissana. Niższy, smuklejszy, lżejszy i szybszy od poprzednika, nowy roadster debiutuje na rynku na 40-lecie serii Z.

"Kiedy kilka lat temu rozpoczynaliśmy prace nad 370Z od razu zapadła decyzja, że samochód będzie produkowany zarówno w wersji coupe, jak i ze składanym dachem, dlatego obydwie wersje były projektowane i konstruowane równolegle. Dzięki temu mogliśmy uzyskać zdecydowanie lepszą sztywność nadwozia wersji Roadster w porównaniu z poprzednikiem, co gwarantuje brak kompromisów w aspektach, które w samochodzie sportowym liczą się najbardziej: dynamice i osiągach."
Pierre Loing, Wiceprezes ds. Planowania Produktów w europejskim oddziale firmy Nissan

Fani samochodów sportowych, którzy cierpliwie oczekiwali na pojawienie się w Europie nowego 370Z Roadster będą musieli poczekać jeszcze chwilę, aby cieszyć się wiatrem we włosach... dokładnie 20 sekund.

Tyle bowiem trwa operacja składania dachu w tym dwumiejscowym dynamicznym kabriolecie. Zarówno składanie, jak i rozkładanie dachu jest w pełni zautomatyzowane. Żadnych kłopotliwych obsługiwanych ręcznie zatrzasków – wystarczy nacisnąć przycisk.

Nowy 370Z Roadster został zaprojektowany od podstaw jako kabriolet, co gwarantuje brak kompromisów, jeżeli chodzi o przyjemność z jazdy. Samochód jest tak samo dynamiczny, stabilny i dysponuje identycznymi właściwościami jezdnymi o charakterystyce typowej dla aut z tylnym napędem, jak cieszący się uznaniem 370Z Coupé. A oprócz tego można w nim złożyć i schować dach.

Podobnie jak Coupé, samochód jest napędzany najnowszą wersją wielokrotnie nagradzanego sześciocylindrowego widlastego silnika Nissana o pojemności 3,7 litra i mocy 328 KM. Po wprowadzonych ostatnio modyfikacjach jednostka spełnia rygorystyczne wymagania normy Euro 5 w zakresie emisji spalin.

I tak samo jak Coupé, 370Z ze składanym dachem jest dostępny w dwóch odmianach: jako 370Z Roadster i GT Pack. Każdy Roadster ma kompletne wyposażenie standardowe, obejmujące nowo zaprojektowane 18-calowe aluminiowe felgi, deflektor wiatrowy, system uruchamiania/wyłączania silnika za pomocą przycisku, elektrycznie regulowane fotele, moduł Bluetooth, kierownicę z przyciskami do sterowania telefonem i systemem audio oraz ksenonowe reflektory.

GT Pack to dodatkowo także skórzana tapicerka foteli ze wstawkami z miękkiej ażurowej tkaniny, specjalnie zaprojektowany system audio marki BOSE ze zmieniarką na sześć CD i ośmioma głośnikami oraz tempomat. Standardowym luksusowym dodatkiem w GT Pack jest też układ przewietrzania foteli. Klimatyzowane powietrze może przepływać przez ażurowy materiał tapicerki, zapewniając przyjemny chłód nawet gdy z nieba leje się żar. Zimą fotele kierowcy i pasażera mogą być natomiast podgrzewane ciepłym powietrzem.

Jako wyposażenie opcjonalne oferowana jest między innymi siedmiostopniowa automatyczna skrzynia biegów. W Europie Roadster z automatyczną przekładnią jest dostępny po raz pierwszy. Standardowa sześciobiegowa skrzynia manualna wyposażona jest w układ Synchro Rev Control. To jedyne takie rozwiązanie na świecie, które zapewnia idealne dopasowanie prędkości obrotowej silnika przy redukcji biegów, co pozwala zmieniać przełożenia w prawdziwie rajdowym stylu.

Kolejna opcja to zawansowany system nawigacji satelitarnej Connect Premium z twardym dyskiem 40 GB i nowym wyświetlaczem o wysokiej rozdzielczości.

"Rozpoczęcie sprzedaży modelu 370Z Coupé przed rokiem potwierdziło pozycję Nissana jako producenta prawdziwie sportowych aut, których sztandarowym przykładem jest GT-R. Roadster to odmiana modelu 370Z, dzięki któremu imponujące osiągi stały się dostępne także dla zwolenników kabrioletów" – powiedział Vincent Wijnen, Wiceprezes ds. Marketingu w europejskim oddziale firmy Nissan.

Odnośniki
Pliki do pobrania
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama