/  /  / Więcej o marce
Mitsubishi

Mitsubishi

Zmień
Firma Mitsubishi założona została w Japonii, w 1870 roku przez Yataro Iwasaki i na początku była firmą żeglugową. Przez lata działała na różnych polach, m. in. w przemyśle stoczniowym oraz lotniczym, aby w 1918 roku wyprodukować pierwszy samochód, model A. W 1970 roku, z działu zajmującego się produkcją pojazdów w koncernie Mitsubishi Heavy Industries, wydzielona została odrębna marka- Mitsubishi Motors.
Dowiedz się więcej o marce
 
EVO X.jpg
© Mitsubishi
EVO X.jpgMitsubishi OutlanderMitsubishi OutlanderMitsubishi Outlandernullnullnullnulltytuł.JPGz poprzednikiem.JPG04.jpg10.jpg
Firma Mitsubishi założona została w Japonii, w 1870 roku przez Yataro Iwasaki i na początku była firmą żeglugową. Przez lata działała na różnych polach, m. in. w przemyśle stoczniowym oraz lotniczym, aby w 1918 roku wyprodukować pierwszy samochód, model A.  W 1970 roku, z działu zajmującego się produkcją pojazdów w koncernie Mitsubishi Heavy Industries, wydzielona została odrębna marka- Mitsubishi Motors.

 Obecnie Mitsubishi nierozerwalnie kojarzy się ze sportem motorowym. Na taką opinię japońska marka pracowała latami, wystawiając auta m. in. w mistrzostwach świata w rajdach samochodowych, gdzie przez wiele sezonów renomę marki tworzył model Lancer Evo, który dzisiaj stanowi jedną z ikon Mitsubishi. Opinię aut niezawodnych i wytrzymałych wyrobił dla Mitsubishi również terenowy model Pajero, który wielokrotnie wiózł po zwycięstwo uczestników słynnego rajdu Paryż- Dakar. Oprócz wymienionych modeli Mitsubishi oferuje polskim klientom również takie znane dobrze nie tylko miłośnikom marki auta, jak należący do segmentu A Colt, Outlander który rozwiązania techniczne dzieli z modelami C-Crosser Citroena oraz 4007 Peugeot, a także mały SUV o nazwie ASX oraz przeznaczony do ciężkiej pracy, praktyczny pick-up L200.