/  /  /  / Wyróżnienie Top Safety Pick dla modeli ASX i Lancer
Mitsubishi

Mitsubishi

Zmień
Firma Mitsubishi założona została w Japonii, w 1870 roku przez Yataro Iwasaki i na początku była firmą żeglugową. Przez lata działała na różnych polach, m. in. w przemyśle stoczniowym oraz lotniczym, aby w 1918 roku wyprodukować pierwszy samochód, model A. W 1970 roku, z działu zajmującego się produkcją pojazdów w koncernie Mitsubishi Heavy Industries, wydzielona została odrębna marka- Mitsubishi Motors.
Dowiedz się więcej o marce
 

Wyróżnienie Top Safety Pick dla modeli ASX i Lancer

Mitsubishi|
null
© Mitsubishi
null

Eksperci z Insurance Institute for Highway Safety (IIHS) zaliczyli dwa modele z rocznika 2013, dostępne w salonach Mitsubishi Motors North America, do grona najbezpieczniejszych pojazdów oferowanych na rynku amerykańskim.

Mowa tu o sedanie Mitsubishi Lancer oraz o kompaktowym crossoverze ASX. Zdaniem ekspertów instytutu IIHS, Mitsubishi Lancer oraz ASX to jedne z bezpieczniejszych modeli 2013 roku.

Po uwzględnieniu wyróżnienia dla 5-drzwiowej wersji Sportback, Mitsubishi Lancer szósty rok z rzędu zostaje włączony do elitarnej grupy modeli, które spełniły wymogi rygorystycznych testów zderzeniowych przeprowadzanych przez instytut IIHS i zdobyły tytuł najbezpieczniejszego produktu, czyli „Top Safety Pick”.

Lancer z rocznika 2013 to jednocześnie jedno z oszczędniejszych aut w gamie modelowej koncernu, bowiem w testach autostradowych amerykańskiej Agencji Ochrony Środowiska pojazd ten pokonywał 14,45 kilometra na litrze paliwa.

Jednocześnie, po raz drugi z rzędu tytuł Top Safety Pick otrzymał pięcioosobowy, kompaktowy crossover Mitsubishi ASX, który w próbie autostradowej na jednym litrze paliwa może pokonać 13,18 kilometra.

Mitsubishi Lancer z roku modelowego 2013 jest już dostępny w polskiej ofercie firmy spod znaku trzech diamentów. Natomiast zmodernizowany model ASX 2013 zadebiutuje w Polsce już niebawem.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane

Najnowsze wiadomości - Mitsubishi

Reklama